Mesto Trnava

18. ročník súťaže o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna a predzahrádky už pozná víťazov

Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt pri Mestskom zastupiteľstve v Trnave vyhodnotila 22. novembra 18. ročník súťaží o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna, najkrajšiu predzáhradku a najkrajšiu vertikálnu zeleň.

V tomto roku je autorkou najkrajšej výzdoby balkóna Adriana Bínovská z Veternej ulice, na druhom mieste sa umiestnila Emília Hrdlicová zo Sladovníckej ulice a tretie miesto vďaka svojim pestovateľským snahám dostala Katarína Kucmanová z Hlbokej ulice.


1. miesto


2. miesto


3.miesto

Prvé miesto o najkrajšie upravenú predzahrádku získala Jozefína Macháčová zo Sladovníckej ulice. Na druhom a treťom mieste sa v tomto ročníku umiestnili páni Ľubomír Cagáň z Ulice Generála Goliána a Ján Tallo z Hospodárskej ulice.
 


1. miesto


2. miesto


3.miesto
 

Víťazkou súťaže o najkrajšiu vertikálnu zeleň – zelený múr a zelený plot sa stala Anna Polóniová z Bulharskej ulice.


Vertikálna zeleň


Hlavnými kritériami pri hodnotení  vo všetkých kategóriách sú kompaktnosť a zdravotný stav porastu, výber druhov  balkónových a záhradných rastlín, bohatosť, farebnosť, celkový vzhľad kompozície atď.

Mesto Trnava blahoželá výhercom, ktorí sa svojou snahou a láskou k zeleni zaslúžili o krajší vzhľad svojho okolia a potešili tak mnohých z nás. Do budúceho roka praje všetkým súťažiacim veľa pestovateľských úspechov.

 


 

 

 

30.11.2017 11:13

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?