Mesto Trnava

Ako dopadla Trnava v súťaži Do práce na bicykli 2017?

Počas mája súťažilo 86 tímov z trnavských firiem v kampani Do práce na bicykli. Poctivo zapisovali svoje najazdené kilometre na trase domov – práca a späť. Vďaka aktivite 275 zapojených cyklistov (z toho 51 zamestnancov Mesta zoskupených v 15 tímoch) sme spolu najazdili 44 662,76 km a ušetrili naše ovzdušie od 11 422,36 kilogramov CO2.

Trnava sa v počte najazdených kilometrov umiestnila na 6. mieste, rovnako tak aj v počte jázd (6 629) a množstve ušetrených kg CO2, čo je zatiaľ náš najlepší výsledok! Potešiteľné je aj to, že oproti minulému roku narástol počet súťažiacich tímov viac než dvojnásobne (42 verzus 86). Pri prepočte na počet kilometrov na obyvateľa sme skončili na 16. mieste zo 74.

Do kampane Do práce na bicykli sa celkovo zapojilo 8 531 obyvateľov v 2 566 tímoch zo 74 samospráv, ktorí počas mesiaca absolvovali 175 930 jázd na bicykloch a celkovo najazdili vyše 1,1 milióna kilometrov. Spolu so zamestnancami, ktorí dochádzali do práce pešo a MHDm tak nevyprodukovali takmer 315 ton CO2 v porovnaní s cestou autom," uviedli organizátori súťaže. 

Okrem oficiálneho celoslovenského poradia sme vyhodnotili aj výsledky v rámci nášho mesta. Sledovali sme počet najazdených kilometrovpočet jázd u jednotlivcov i tímov.

Tretia kategória bola bonusová – na zaradenie do losovania bolo treba mať najazdených minimálne 500 kilometrov alebo absolvovať najmenej 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli. Túto podmienku splnilo 152 súťažiacich.
Z nich vyžreboval výhercu moderátor cyklojazdy na medzinárodnej cyklokonferencii Velo-city za asistencie našej kolegyne Kristíny Marošovej – cyklokoordinátorky z odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, ktorá sa na konferencii v holandskom Arnhem - Nijmegen zúčastnila spolu s 1 500 návštevníkmi z celého sveta. Nižšie nájdete video s losovaním. :)

Výsledky súťaže Do práce na bicykli 2017 na úrovni mesta:

Najväčší počet najazdených kilometrov

Jednotlivec: Juraj Masár
Tím: ATOMÁCI (Slovenské elektrárne)

Najväčší počet jázd

Jednotlivec: Tomáš Beer
Tím: Mastné retaze (ZF)

Bonusová kategória

Alexandra Legényová


Losovanie výhercu bonusovej kategórie na cyklojazde v Holandsku

Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom súťaže ďakujeme. Veríme, že mnohí z nich pri dochádzaní do práce ostanú bicyklu verní aj naďalej. Nielen kvôli nášmu životnému prostrediu, ale aj kvôli sebe.

Slávnostné odovzdanie cien sa uskutoční vo štvrtok 29. júna 2017 o 16.00 hod. na trnavskej radnici.

16.6.2017 17:00

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?