Mesto Trnava

Aký majú deti vzťah k ekológii, ukážu ich kresby a literárne práce

K blížiacemu sa sviatku Deň Zeme pripravuje Mesto Trnava v spolupráci s Univerzitnou radou Mesta Trnava literárno-výtvarnú súťaž s enviromentálnym posolstvom. Je určená pre žiakov druhého ročníka základných škôl, ktorí budú môcť napísať o tom, ako prispieť k ochrane životného prostredia. Témou výtvarných diel má byť triedenie odpadu pod názvom Nehádžme všetko do jedného vreca. Svoje práce môžu záujemcovia odovzdať na výkresoch vo formáte A3 alebo A4.

„Zaujíma nás, ako deti dnes pristupujú k ekológii, či si uvedomujú, že je dôležité neprodukovať, alebo aspoň minimalizovať odpad, keďže budúcnosť závisí od nášho dnešného prístupu,“ hovorí Lenka Vančová z Kancelárie primátora.

Uzávierka súťaže je 1. apríla 2019, literárne i výtvarné diela treba poslať na adresu lenka.vancova@trnava.sk. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční 11. apríla, kedy samospráva s Univerzitnou radou Mesta Trnavy pripravuje podujatie ku Dňu Zeme na Trojičnom námestí. Súčasťou bude aj výstava výtvarných prác žiakov v kaplnke na nádvorí radnice, víťazné eseje budú zverejnené na stránke trnava.sk.

13.3.2019 12:13

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?