Mesto Trnava

Bezpečne v komunite – spoločný zber ihiel

Združenie STORM, ktoré v našom meste pomáha znižovať riziká vyplývajúce z užívania drog, pozýva občanov na veľký komunitný zber voľne pohodených injekčných striekačiek, ktorý sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 so začiatkom pri radnici mesta o 15. hodine.

Projekt podporený Mestom Trnava má názov Bezpečne v komunite, lebo v prvom rade chráni zdravie komunity – obyvateľov Trnavy. Cieľom združenia je vyčistiť prostredníctvom neho čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. „Boli by sme radi, keby sa trnavskí občania stali našimi vyhľadávačmi, a spoločne s nami, pracovníkmi Združenia STORM – zberačmi, tak spoločne ochránili verejné zdravie obyvateľov bezpečnou likvidáciou striekačiek a ihiel, odpadu po rizikovom správaní užívateľov drog,“ hovorí Pavol Ščasný, koordinátor programov Združenia STORM.

Združenie STORM zároveň prosí občanov o pomoc s identifikáciou rizikových miest, ktoré následne v piatok ich pracovníci skontrolujú. V prípade, že o takejto lokalite viete, môžete kontaktovať Združenie STORM e-mailom alebo telefonicky na čísle 0905 943 229. V tomto roku už pracovníci združenia v spolupráci s mestskou políciou a obyvateľmi mesta bezpečne zlikvidovali 31 kusov injekčných striekačiek v rôznych častiach mesta.

Zároveň združenie ponúka aj informačný plagát o tom, čo robiť v prípade nálezu ihly. Pokiaľ by ste ho chceli uverejniť na dôležitých miestach, môžete si ho stiahnuť. Ak by ste mali ako občan či organizácia záujem o tlačenú verziu (formát A3), tak vám ho Združenie STORM môže zadarmo distribuovať prostredníctvom vyššie uvedených kontaktov.

 

19.6.2017 9:09

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?