Mesto Trnava

Blíži sa Deň ľudí so svalovou dystrofiou – deň belasého motýľa

Mesto Trnava bude v piatok 9. júna jedným zo šesťdesiatich slovenských miest a obcí, v ktorých sa uskutoční 17. ročník celonárodnej kampane Belasý motýľ na pomoc ľuďom trpiacim svalovou dystrofiou. Cieľom podujatia, ktoré organizuje Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, je informovať verejnosť o dôsledkoch tohto ochorenia a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre pacientov.

Dystrofici budú v tento deň s pomocou dobrovoľníkov šíriť povedomie o svojom ochorení a rozdávať belasé motýliky, symbol svojej krehkosti a túžby po slobodnom pohybe. Každý dobrovoľník bude mať kartičku so svojim číslom, s číslom povolenia zbierky a kontaktom na organizátora. Verejnosť môže v tento deň prispieť priamo do pokladničiek, alebo kedykoľvek prostredníctvom darcovskej SMS, online na webstránke Belasý motýľ  alebo prevodom na účet zbierky.

Kompenzačné pomôcky sú pre ľudí so svalovou dystrofiou mimoriadne dôležité. Ochorenie ich upútava na vozík, pri presunoch potrebujú zdviháky a debarierizáciu bytov, na prepravu špeciálne upravené autá, na ležanie polohovacie postele, na dýchanie špeciálne prístroje. Tieto pomôcky nemajú hradené v plnej výške, preto im zbierka pomáha s doplatkami. Vďaka podpore zo zbierky môžu ľudia so svalovou dystrofiou žiť naplno svoj každodenný život.

O tom, ako boli využité vyzbierané financie, sa môžete informovať priamo na webstránke Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR Belasý motýľ v sekcii Výnos sme použili.

6.6.2017 19:14

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?