Mesto Trnava

Blíži sa svetový deň cestovného ruchu. Pozrite sa, ako ho oslávi Trnava

Na tento deň sa tešia milióny ľudí po celom svete. Je totiž vyvrcholením a súčasne koncom hlavnej turistickej sezóny na severnej pologuli, a naopak, začiatkom sezóny na tej južnej. Každý rok sa Svetový deň cestovného ruchu oslavuje 27. septembra. V Trnave ho oslávime v sobotu 29. septembra prostredníctvom viacerých podujatí.

 „Tohtoročnou témou je Turizmus a digitálna transformácia. Je fascinujúce, ako digitálne technológie spojili celý svet. Vidíme to cez sociálne siete aj my, vnímame ako ľudia objavujú rôzne zákutia Trnavy. Sme radi, že aj tento rok im máme čo ponúknuť, pretože počas Svetového dňa cestovného ruchu a v sobotu 29. septembra pre nich otvoríme pamiatky, ktoré bežne nie sú verejnosti prístupné,“ vysvetlila Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Vo štvrtok 27. septembra o 17.00 h sa tak môžete tešiť na poslednú zo série prednášok O Trnave vo veži. O Slávnostných príchodoch ostrihomských arcibiskupov do Trnavy v 18. storočí vám pútavo porozpráva Radoslav Ragač. Ujsť by ste si však nemali nechať ani dve unikátne 1,5 hodinové prehliadky, ktoré začínajú o 13.00 h a znova o 15.00 h pred Mestskou vežou. Organizuje ich Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Prvá sa venuje Privilégiám a ich vplyve na históriu mesta a vďaka druhej, s názvom Verejná správa a súdnictvo v Trnave, sa dozviete zaujímavosti o verejnej správe, richtároch, súdnictve či trestoch. Všetky štyri prehliadky budú pre záujemcov zadarmo. Viac informácií o prehliadkach nájdete na internetovej stránke Trnava Tourism.

Oslava Svetového dňa cestovného ruchu v Trnave je vyvrcholením Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Počas celého septembra sa koná v Malom Ríme množstvo podujatí, z ktorých si vyberie každý. S architektom na bicykli napríklad spoznáte známe industriálne stavby a iné architektonické pamiatky z úplne iného uhla.

Či už sa 15. septembra rozhodnete pre okruh nazvaný Ako melie moderna alebo 22. septembra pre Architektonické esá v Trnave, na bicykli to bude určite jedinečný zážitok. Spoznáte nielen diela významných architektov, ale budete obohatení aj o nové poznatky a vedomosti. Trnava so svojou históriou je skrátka zážitkom, na ktorý tak ľahko nezabudnete. Viac o cykloprehliadkach nájdete taktiež na stránke Trnava Tourism.

Pešie prehliadky historického centra Trnavy
29. 9. o 13.00 h a 15.00 h pred Mestskou vežou
Obe tematické prehliadky je možné absolvovať v oboch časových termínoch.

Cykloprehliadky
Odchod vždy od Mestskej veže
15. 9. o 16.00 h Ako melie moderna
22. 9. o 16.00 h Architektonické esá Trnavy

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

Udalosť na Facebooku


Zdroj foto: Trnava Tourism        
 

7.9.2018 12:40

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?