Mesto Trnava

Budova bývalého kníhkupectva na Hlavnej je po rekonštrukcii k dispozícii na prenájom

Meštiansky dom na Hlavnej ulici 17, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou zapísanou v zozname pamiatkového fondu, dostáva v týchto dňoch novú, krajšiu tvár. Počas rekonštrukcie realizovanou Správou kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava bolo vymenených osem okien na poschodí, štyri výklady a dvoje dvier, samozrejmosťou je nová fasáda.

Staré okná boli nahradené dvojitými drevenými v originálnom slohu. Pôvodné kovové výklady a dvere vystriedali nové z tvrdého dreva vo farbe mahagónu, pričom výklady teraz siahajú až na spodok a dodávajú tak celému objektu moderný a zároveň štýlový vzhľad ladiaci s historickým charakterom centra mesta.


Ozdobné prvky na fasáde

Fasáda bola očistená a poškodené časti omietky opravené, na oprave plastických prvkov pracoval odborný štukatér. Nový náter je v pôvodnej farbe a spolu s tmavými drevenými prvkami vytvára príjemnú kombináciu.


Meštiansky dom na Hlavnej 17 počas rekonštrukcie

Záujemcovia o prenájom priestorov, v ktorých dlhoročne sídlilo kníhkupectvo, majú možnosť prihlásiť sa do obchodnej verejnej súťaže. Snahou samosprávy je, aby nový nájomca vrátil do zrekonštruovaného priestoru prevádzku predajne kníh a súčasne návštevníkom poskytol aj príjemné miesto na oddych v kaviarenskej časti.

Rozloha predajne je 158 metrov štvorcových, ostatné priestory (šatňa, chodba a hygienické zariadenie) majú 60 m2. K dispozícii je i pivnica s pôdorysom 41 m2. Celková výmera priestorov meštianskeho domu je takmer 260 metrov štvorcových.

Písomné súťažné návrhy môžu záujemcovia doručiť osobne do podateľne Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava na Hlavnej 17 do 14. augusta 2018 do 10.00 hod. v zapečatenej obálke. Prípadný víťaz obchodnej verejnej súťaže musí predložiť minimálne stanovenú ponuku ročného nájomného vo výške 31 597 eur s DPH.


Krátko pred dokončením

Foto: Elena Ursínyová, Veronika Majtánová

Lokalita

GPS:
N 48.376104949550715 / E 17.58644610898432

23.7.2018 14:15

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?