Mesto Trnava

Divadlo SpozaVoza uvedie hru pre deti podľa knihy držiteľa Nobelovej ceny

V nedeľu 15. apríla sú Trnavčania pozvaní na predstavenie divadla SpozaVoza. Pod názvom Židovské príbehy uvedie dramatizáciu vybraných poviedok od spisovateľa I. B. Singera, držiteľa Nobelovej ceny za literatúru. Predstavenie sa koná o 16.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Činoherno-bábková inscenácia podáva humorným aj melancholickým spôsobom príbehy troch židovských detí. Tie prežívajú čas vojny rozprávaním si pútavých príbehov. Hoci ide o náročnejšiu tému, inscenácia sa sústredí na dôležité ľudské hodnoty, akými sú priateľstvo, láska, rodina a dôvera. Inscenácia je vhodná pre rodiny s deťmi od 6 rokov.

Divadlo SpozaVoza je profesionálnym zájazdovým divadlom, ktoré bolo založené v roku 2012 absolventmi Katedry bábkarskej tvorby VŠMU. Ich repertoár sa špecializuje na rodinné publikum a trnavskí diváci si od nich už mohli pozrieť napr. hru Ahoj, pán Sova! či dramatizované čítanie rozprávky pod názvom Ivan a mačky.

Vstupné na predstavenie je 2 €, návštevníci si môžu vstupenky rezervovať. Informácie o podujatí sú k dispozícii aj na sociálnej sieti Facebook a na webovej stránke kultúrneho centra Malý Berlín.Realizáciu inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Malý Berlín za spoluprácu ďakuje Mestu Trnave ako mediálnemu partnerovi podujatia.

Tlačová správa Malý Berlín


 

13.4.2018 8:49

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?