Mesto Trnava

Do Mestských detských jaslí je možné zapísať dieťa počas celého roka

Rodičia, ktorí potrebujú umiestniť svoje deti vo veku od deviatich mesiacov do troch rokov v jasliach, môžu využiť Mestské detské jasle na Hodžovej ulici 38. Žiadosti o prijatie dieťaťa sa podávajú celoročne priamo na mieste v pracovných dňoch medzi 8. a 15. hodinou, v prípade potreby je možné zavolať na číslo 033/32 36 668.

Jasle fungujú počas pracovných dní od 6.00 hod. do 16.30 h. Kapacita zariadenia je 45 detí, ktoré sú rozdelené do troch oddelení podľa veku (dojčatá, mladšie a staršie batoľatá). Deťom sa individuálne venuje odborný personál.

Priestory mestských jaslí boli nedávno zrekonštruované. Vybudovali sa nové bezbariérové toalety pre deti, vymenili sa plastové okná i dvere a obnovy sa dočkal interiér aj vonkajší areál. Ten poskytuje dostatok miesta na pohyb na čerstvom vzduchu, hry na pieskoviskách, v detských domčekoch či na preliezkach.  

Pri umiestnení dieťaťa do jaslí majú rodičia možnosť vybaviť si príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške 280 eur, ktorý vypláca Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Trnave na účely úhrady mesačného paušálneho poplatku v detských jasliach. Platí sa teda len za stravu, ktorá je štyrikrát za deň (raňajky, desiata, obed a olovrant) v hodnote 1,20 eur za deň, čo znamená, že rodičov starostlivosť o dieťa v detských jasliach nestojí viac ako 24 eur za mesiac.

Stiahnite si prihlášku do Mestských detských jaslí.

 

10.6.2019 8:34

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?