Mesto Trnava

Druhý júnový víkend čakajú Trnavu etapové preteky

Slovenský pohár mužov a juniorov na ceste bude druhý júnový víkend pokračovať v okolí Trnavy etapovými pretekmi TrnavaTour. Trojdňové podujatie pre elitné kategórie jazdcov bude trvať od 8. do 10. júna. Podobné preteky krížiace cesty v tomto regióne si ešte mnohí zo súčasných jazdcov a trénerov pamätajú ako „Hlas ľudu.“ Podujatie odštartuje v piatok 8. júna o 11.30 h časovkou na Malženickej ceste so štartom a cieľom na úrovni trnavského letiska. Od 10. do 14. hodiny bude táto cesta kvôli bezpečnosti jazdcov úplne uzavretá.

V sobotu sa centrom pretekov so štartom i cieľom stanú Jaslovské Bohunice. Okruh Jaslovské Bohunice - Paderovce - Dechtice - Naháč - Horné a Dolné Dubové - Špačince a späť pôjdu cyklisti celkovo trikrát, čo tvorí spolu 126 km.
 
Aj v nedeľu čakajú cyklistov okruhy, tentokrát so štartom v Dubovej pri Modre. Trať z Dubovej pri Modre cez Modru Královú, Budmerice, Borovú, Dlhú, Košolnú, Dolné Orešany, Doľany, Častú, hrad Červený Kameň, Pílu, Dubová pri Modre pôjdu cyklisti dvaapolkrát. V treťom okruhu na odbočke v Budmericiach prejdú smerom na Jablonec a Cífer. V Cíferi zamieria do Trnavy, kde po Bratislavskej, Steinerovej, Zelenečskej, Dohnányho a Hospodárskej ulici prídu až do cieľa na Študentskej pred SOŠD. Celkovo prejdú v nedeľu 120 km. Počas tohto podujatia bude Študentská ulica od 8.00 do 16.00 hod. uzavretá.

Sprievodným podujatím pre mládež a širokú verejnosť bude v nedeľu 10. júna cyklistické kritérium na Študentskej ulici, ktoré majú pod palcom trnavské cyklistické kluby CK Olympik Trnava a Cyklisti Trnava.
„Nie je to tak dávno, čo sa takéto kritériá uskutočňovali v Trnave každoročne. Štartovať môžu všetky vekové kategórie, aj deti, študenti, hobby pretekári. Samostatné preteky budú mať žiaci s licenciou SZC. Program štartov je pripravený tak, aby už v čase príchodu veľkého pelotónu bola trať voľná. Predpokladaný dojazd pelotónu pretekov Trnava Tour na Študentskú ulicu je medzi 13.30 až 14.00 hod.,“ priblížil program Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov. V pelotóne nebude chýbať slovenský kontinentálny celok Dukla Banská Bystrica, U23 a juniorské zostavy ostatných slovenských tímov, prihlásení sú pretekári z Čiech, Maďarska, Poľska i Rakúska. Vzhľadom na blížiaci sa termín majstrovstiev SR v cestnej cyklistike to mnohí využívajú ako ladenie formy pred jedným z vrcholov sezóny. „Srdečne pozývame malých aj veľkých fanúšikov cyklistiky na aktívne zapojenie do kritéria i sledovanie veľkého finále etapových pretekov,“ dodal Kujovič.

K slovám riaditeľa pretekov sa pripája aj primátor Trnavy Peter Bročka: „Trnava je mestom, ktorého život pulzuje ďaleko za jej oficiálnym katastrom. Kráľovským mestom, ktoré spája ľudí v kultúre, športe i aktívnom životnom štýle. Cyklistika je jeho neoddeliteľnou súčasťou, či v mestskej, rekreačnej alebo pretekárskej forme. Som veľmi rád, že sa trnavské cyklistické kluby spojili, aby opäť vdýchli život etapovým pretekom, križujúcim okolie i priamo naše mesto. Na týchto pretekoch kedysi štartovali mnohé známe mená cyklistickej histórie. Ktovie, možno o pár rokov budeme takto obdivovať niektorý zo súčasných mladých talentov nášho mesta.“

Podmienkou účasti na nedeľnom kritériu je registrácia. Tá bude prebiehať 10. 6. 2018 v priestoroch SPŠ na Komenského ulici 1 od 8.00 do 9.00 hod. Organizátori vopred ďakujú obyvateľom mesta za rešpektovanie pokynov polície a usporiadateľov.

TLAČOVÁ SPRÁVA ORGANIZÁTORA


Informácie o uzávierke na Študentskej ulici

5.6.2018 11:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?