Mesto Trnava

Futbalový PRENGO CUP bude ekologickejší

Desiatky amatérskych futbalových družstiev zavítajú v sobotu 22. júna 2019 do Trnavy, aby sa už po siedmykrát stretli na najväčšom slovenskom turnaji v malom futbale – PRENGO CUPe.

Okrem obhajcu minuloročného víťazstva Letná záhradka z Košíc prídu celky z celého Slovenska, Česka a po prvýkrát aj z Poľska. Turnaj si počas svojej histórie urobil výborné meno a na Slávii to počas PRENGO CUPu žilo.

„Hlavným programom bude, samozrejme, turnaj, ale opäť sme pripravili množstvo lákadiel pre všetkých. Deti sa potešia skákajúcemu hradu, detskému kútiku a rôznym atrakciám. V prestávke budeme spomedzi futbalistov, ale aj návštevníkov opäť hľadať penaltového kráľa, ktorý vyhrá zájazd na futbal do Mníchova, odmeriame slalom s loptou na čas, najtvrdšiu aj najpresnejšiu strelu. Samozrejmosťou bude chutné občerstvenie,“ priblížil hlavný organizátor podujatia Martin Michalík. „Turnaj každý rok rastie, no tentoraz sme sa rozhodli z kapacitných dôvodov kvôli rekonštrukcii ihrísk na Slávii počet účastníkov ohraničiť. Tento rok zaregistrujeme dovedna 64 družstiev, z toho 12 ženských. Aj preto apelujem na všetkých váhajúcich, nech si nenechávajú podanie prihlášky na poslednú chvíľu,“ doplnil.
Posledný termín registrácie je do 9. júna, no už teraz je prihlásených 21 tímov, teda skoro tretina z plánovanej kvóty.

Organizátori sa snažia každý rok turnaj vylepšiť a priniesť niečo nové. „Teší nás každá spätná väzba, počúvame účastníkov a v rámci možností ich pripomienky skúšame zapracovať. Po zápasoch v skupinách sa tradične bude hrať play off, no tentoraz dostanú mužstvá, ktoré vypadnú v prvom kole pavúka, druhú šancu a budú môcť naďalej súťažiť o cenu útechy.“

PRENGO CUP bude navyše ekologickejší a chce sa vyhýbať plastom. „Po minulé roky sme zabezpečovali pitný režim formou plastových fliaš, a keď sme po turnaji videli to kvantum plastového odpadu, tak sme si povedali dosť! Voda bude zabezpečená pre všetkých bezplatne z cisterny s pitnou vodou. Rovnako poháre na pivo a nápoje budú z ekoplastu. Veríme, že návštevníci tento počin privítajú a spoločne vyprodukujeme menej plastového dopadu,“ ukončil M. Michalík.

Na turnaj PRENGO CUP 2019 sa možno prihlásiť online na prengocup.com alebo facebook.com/prengocup príp. na tel. čísle 0908 119 697.

8.5.2019 11:21

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?