Mesto Trnava

Hlinený dukát je šanca, ako pomôcť s láskou a rozumom

Trnavská arcidiecézna charita (TTADCH) v spolupráci s Mestom Trnava pripravila projekt Hlinený dukát. Od 12. februára je možné zakúpiť dukát za jedno euro na viacerých miestach v Trnave – v charite na Hlavnej ulici, u informátora na radnici i Mestskom úrade a v informačnom stredisku v mestskej veži. Do konca februára by mal dostupný aj v kostoloch.

Hlineným dukátom môžu Trnavčania podľa vlastného uváženia obdarovať niekoho v núdzi. Pri darovaní dukátu treba nasmerovať obdarovaného do charitného centra na Hlavnú ulicu č. 43, kde za hlinený dukát dostane konzervu s mäsom alebo rybami, paštétu atď.

Týmto spôsobom sa vytvorí alternatíva pre žobrajúcich, ktorí často vyžobrané peniaze vymieňajú za alkohol alebo drogy. Zároveň sa takto vyrieši dilema mnohých ľudí, ktorí chcú podať pomocnú ruku, ale často uvažujú o tom, kde ich peniaze skončia, a či naozaj nimi niekomu pomôžu.

Na začiatok bolo vyrobených 500 kusov podľa návrhu Ľudovíta Horníka z Cífera. Na jednej strane je znak charity, na druhej strane sv. Martina, ktorý sa podľa povesti podelil so žobrákom o svoj plášť. Taká je aj myšlienka aj tohto projektu. Podeliť sa o to, čo máme a pomôcť tak človeku v kríze.

13.2.2018 13:56

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?