Mesto Trnava

Hosťom marcovej Knižnej revue bude Viktor Suchý

Ďalší diel obľúbenej série rozhovorov o kvalitnej literatúre a knižných inšpiráciách s názvom Knižná revue sa v pondelok 12. marca o 19. hodine po prvýkrát uskutoční v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4.

Kníhkupec Pero Le Kvet pravidelne prináša rozhovory o súčasnej literatúre so zaujímavým hosťom. V marci predstaví knihovníka a autora minimalistických básní Viktora Suchého, ktorého sme mali možnosť stretnúť aj na festivale spisovateľov Ypsalon na jeseň minulého roku. Viktor Suchý pôsobil ako učiteľ slovenčiny, kníhkupec a redaktor časopisov Slovo a Kultúrny život. V súčasnosti pracuje ako editor a knihovník v Kabinete pomalosti – knižnice kreatívneho a kultúrneho centra Novej Cvernovky. Minulý rok debutoval zbierkou Básne o počasí.
Dielo obsahuje 33 krátkych trojverší žánrovo blízkych aforizmu alebo japonským haiku. Autorov nezameniteľný štýl si aj vďaka svojej výstižnosti a vtipu získal veľkú obľubu. Okrem autorovej prvotiny bude počas večera reč aj o obľúbených knihách slovenskej a svetovej literatúry či zaujímavých novinkách na knižnom trhu. Podujatie je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o literárne dianie a kvalitnú slovenskú literatúru. Vstupné je symbolické 1 €.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

 

Viac informácií o programe kultúrneho centra Malý Berlín nájdete na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti www.facebook.com/MalyBerlin/.
 

Lokalita

GPS:
N 48.37864904678438 / E 17.58520156400141

6.3.2018 18:14

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?