Mesto Trnava

Jedinečný turnaj Trnava Frisbee Games predstaví štyri disciplíny s lietajúcim tanierom

Mesto Trnava pozýva v prvý augustový týždeň na Trnava Frisbee Games, ktoré sa uskutočnia v športovom areáli AŠK Slávia  od 1. do 5. augusta.  Na tomto jedinečnom turnaji sa predstavia  stovky športovcov z celého sveta, aby predviedli svoje zručnosti v štyroch disciplínach s lietajúcim tanierom.

Frisbee je hra, ale zároveň je to aj uznávaný šport s množstvom disciplín, ktorým sa venujú profesionálne tisíce hráčov po celom svete. História lietajúceho disku siaha až na začiatok 20. storočia a najväčšiu popularitu zaznamenal tento šport v 70. a 80. rokoch v USA. Na tradíciu týchto turnajov chcú nadviazať turnaj Trnava Frisbee Games, ktorých cieľom je zároveň predstavenie jednotlivých Frisbee disciplín širokej verejnosti, najmä deťom a mládeži. Okrem sledovania hry si diváci budú môcť všetky disciplíny vyskúšať v rámci workshopov pod vedením skúsených profesionálov.  


Program
1. - 4. augusta
Majstrovstvá sveta FreestyleFrisbee
Divácky najaktraktívnejšia disciplína. Tímy dvojíc a trojíc predvádzajú s diskom najrôznejšie technické a akrobatické triky. Dychberúce choreografie hodnotí porota v troch kategóriách – náročnosť, predvedenie a umelecký dojem.3.  -  5. augusta
Majstrovstvá Európy  DogFrisbee
Táto vzrušujúca interakcia človeka, psa a lietajúceho taniera patrí do kynologického športu. Súťaží sa v niekoľkých disciplínach, základ je však vždy rovnaký – pes musí úspešne chytiť letiaci disk. Turnaja sa zúčastnia súťažiaci z Európy, USA, Japonska či Izraela. Diváci uvidia množstvo akrobatických prvkov, vysokých skokov a súhru psovoda a jeho psa.


4. - 5.  augusta
Medzinárodný turnaj klubov UltimateFrisbee
Táto disciplína patrí medzi tímové športy, je rýchla a veľmi akčná. Cieľom hry je pomocou dlhých hodov a aj presných prihrávok chytiť disk v súperovej koncovej zóne. Neexistujú tu žiadni rozhodcovia a hráči sporné situácie riešia vzájomnou dohodou. Pre všetkých je dôležité hrať férovú hru.


4. -  5. augusta
Medzinárodný turnaj DiscGolf
Táto disciplína vychádza z golfu, s tým rozdielom, že namiesto palíc a loptičiek sa používajú špeciálne lietajúce taniere a miesto jamiek oceľové koše s reťazami. Cieľom je prejsť ihrisko, ktoré sa skladá z 9 až 18 jamiek, s čo najmenším počtom hodov.

Vstupné je zdarma.
Viac informácií nájdete na Trnava Frisbee Games a na facebookovej stránke. 

23.7.2018 13:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?