Mesto Trnava

Júnová PechaKucha Night bude venovaná absolventom trnavskej ZUŠ

Divácky obľúbený večer umenia a kultúry známy pod názvom PechaKucha Night Trnava predstaví desať hostí na výnimočnom vydaní venovanom Základnej umeleckej škole na Mozartovej ulici. Podujatie sa uskutoční v stredu 21. júna o 18. hodine v jej priestoroch.

Opäť sa môžete tešiť na osobné stretnutia a rozhovory so súčasnými vizuálnymi umelcami, tentoraz s najmladšou generáciou – s absolventmi Základnej umeleckej školy. Mnohí po jej ukončení pokračovali ďalej v štúdiu umenia a momentálne sú študentmi vysokých umeleckých škôl na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike. Divákom sa predstaví napr. študent maliarstva na VŠVU Richard Moravčík či grafičky Erika Kovačičová z ostravskej Fakulty umění a Simona Šváňová a Viktória Jehlárová, ktoré navštevujú Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Z Česka sa na svoju „alma mater“ vráti aj Lucia Čmilanská, študentka priemyselného dizajnu na Zlínskej univerzite Tomáša Baťu.

Medzi bývalými študentmi ZUŠ nájdete aj budúcich architektov či urbanistov. V programe vystúpi Matej Horváth, ktorý sa podieľal na navrhovanom projekte obnovy Paulínskej ulice, či Lukáš Radošovský, ktorý spolupracoval na architektonickom spracovaní výstavy Jany Želibskej na aktuálnom Benátskom bienále. Pestré letné vydanie trnavského podujatia PechaKucha Night otvorí prezentácia Petry Sabovej, ktorá predstaví aktivity samotnej Základnej umeleckej školy. Pre tých, ktorí by radi prostredie školy spoznali bližšie, organizátori pripravili aj prehliadku jej priestorov, ktorá sa začne už o 17.30 hod.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Malý Berlín 2017, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup je pre všetkých zadarmo.

19.6.2017 9:03

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?