Mesto Trnava

Katarína Máliková predstaví svoj nový sólo program

V piatok 10. augusta o 20.00 h predstaví na Nádvorí Katarína Máliková známe skladby v nových aranžmánoch.

Katarína Máliková pritancovala na slovenskú hudobnú scénu sčista-jasna v roku 2016 debutovým albumom Pustvopol (Slnko Records). Jej odvážna kombinácia folklóru, džezu a elektroniky si získala obdiv kritikov a priazeň publika nielen u nás, ale aj v zahraničí.


Katarína Máliková

Album získal tri ceny Radio_Head Awards 2016 a dostal sa aj do medzinárodných rebríčkov World Music Charts Europe Transglobal World Music Charts. Piesne z Pustvopolu predstavila spolu s ansámblom na početných koncertoch, jeden odohrala v lete 2017 aj v Trnave.

Po roku prichádza ako sólistka na Nádvorie. Krehké a brilantné aranžmány pre sólo klavír, syntetizátory, looper a iné nástroje v jej sólo podaní prinesú nový, intímny, ale zato intenzívny zážitok z piesní oceňovaného albumu Pustvopol.

Máliková ako vždy vsádza na prepracovanie materiálu, preto jej aranžmány znejú ako celistvé kompozície pre klavír a hlas. Sólo koncertmi sa jej splní sen, no neočakávajte jej typickú polohu a pripravte sa na niečo úplne nové.

Na koncerte zaznejú aj nové skladby. Piesne s kritickými textami a sprievodmi inšpirovanými klasickými skladateľmi sa prelínajú so syntetizátormi a beatmi evokujúcimi lo-fi reminiscencie na 80. roky.

Surové zvuky, navrstvené vokály, ale aj efemérne a citlivé plochy. Zabudnite na nevestu hôľ, Katarína prichádza znova s niečím novým a jej hybridný hudobný svet vás zaujme aj teraz.

Koncert Kataríny Málikovej sa uskutoční v piatok 10. augusta o 20.00 na Nádvorí ako súčasť série Letné nádvorie, pozostávajúcej z koncertov, DJ setov, premietaní a iných podujatí. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do veľkej sály kultúrneho centra Malý Berlín.

Vstup na podujatie je voľný.


Podujatie vzniklo s podporou Mesta Trnavy.

3.8.2018 12:38

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?