Mesto Trnava

Kino bez bariér prinesie aj tento rok deťom premietanie filmu zadarmo

Pre detských divákov s autizmom, zdravotným postihnutím či deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a ich rodiny sa v sobotu 22. apríla 2017 o 10.00 hod. v trnavskej CineMax Arene na Kollárovej ulici uskutoční bezplatné premietanie rozprávky Balerína. V prípade záujmu je potrebné rezervovať si lístok najneskôr do 20. apríla e-mailom na adrese kinobezbarier@janazitnanska.sk.

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu Kino bez bariér inšpirovaného Francúzskom, ktorý prináša filmové projekcie pre deti so zdravotným postihnutím špecificky prispôsobené potrebám vyplývajúcim z jednotlivých druhov zdravotného postihnutia.

Všetky deti totiž majú rady rozprávky a filmové príbehy, no málokto si uvedomuje, že tak obyčajná vec ako návšteva kina môže byť pre niektoré z nich ťažko dostupná. Príliš hlasná projekcia či tma v sále nie sú deťom so špecifickými potrebami príjemné, navyše ich svojské správanie môže byť niekedy pre ostatných divákov rušivé. Pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia môže byť zase návšteva kina z finančných dôvodov nesplniteľnou túžbou.

Na Slovensku sa preto v roku 2013 zrodila myšlienka, ako filmové príbehy priblížiť aj týmto malým divákom. Iniciovala ju Jana Žitňanská, ktorá v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Európskeho parlamentu. Spolu s ňou prevzal od roku 2015 záštitu nad podujatím primátor Trnavy Peter Bročka a v tento rok i podnikateľ Vladimír Slezák.

Pozrite si trailer na film Balerína o malej Felícii, ktorá vyrastá na francúzskom vidieku bez vlastnej rodiny a vášnivo miluje tanec. Spolu so svojím najlepším kamarátom Victorom, ktorý sa chce stať veľkým vynálezcom, vymyslia riskantný plán, ako utiecť zo sirotinca.

Lokalita

GPS:
N 48.37408810986595 / E 17.592475714849797

6.4.2017 15:02

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?