Mesto Trnava

Knižná revue už túto sobotu

Aprílová Knižná revue sa uskutoční v sobotu 22. apríla so začiatkom o 19. hodine. Hosťom Pera Le Kveta na podujatí, ktoré sa bude konať v Dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40, je mladý spisovateľ a redaktor Ján Púček.

Spoločne porozprávajú o nových knihách, ktoré sa v poslednej dobe dostali na pulty kníhkupectiev, ale zhovárať sa budú sa aj o práci vo vydavateľstve.

Ján Púček vyštudoval Hotelovú akadémiu vo svojom rodnom Liptovskom Mikuláši a dramaturgiu a scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Publikoval v Dotykoch, Romboide, Fragmente a v Slovenskom rozhlase. Ako scenárista a režisér sa podieľal na vzniku viacerých dokumentárnych, animovaných a hraných študentských filmov. V súčasnosti pracuje ako redaktor a editor vo vydavateľstve Absynt. Okrem filmových scenárov píše prózu aj poéziu. V roku 2012 debutoval zbierkou poviedok Kameň v kameni (F. R. & G.). V roku 2013 krátke poviedky, črty a sny publikoval v knihe Okná do polí (F. R. & G.). Svoju tretiu prozaickú knihu pod názvom Uchom ihly vydal v roku 2015 a práve v týchto dňoch vychádza aj v poľskom preklade.

Podujatie sa koná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Mesta Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2017.

Vstupné je 1 euro.


 

20.4.2017 9:11

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?