Mesto Trnava

Komédia divadla Kontra nás v Malom Berlíne zavedie do starého Hollywoodu

Divadelné predstavenie novoveského divadla Kontra s názvom Mesiac a magnólie sa uskutoční v piatok 16. marca o 19. hodine v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej ulici 4.
Mesiac a magnólie je komédia o šialenom vzniku takmer štvorhodinovej filmovej klasiky Odviate vetrom z roku 1939. Producent David Sleznick vtedy kúpil filmovacie práva len mesiac po vydaní knihy za vtedy nevídanú sumu 50-tisíc dolárov.
Ani sedemnásť scenáristov nevedelo hrubočiznú knižnú predlohu spracovať do uspokojivého scenára. Selznick sa však v súlade s dobrodružnou tradíciou Hollywoodu nevzdával. Tri týždne pred začiatkom nakrúcania vyhodil režiséra a zastavil celú produkciu. Navyše, filmové publikum v tom čase neznieslo akúkoľvek zmienku o americkej občianskej vojne. S novým tvorivým tímom však z toho filmu stoj čo stoj musí byť hit, inak to bude producentov koniec! Sleznick je preto odhodlaný pre úspech filmu urobiť čokoľvek. Ako to so scenáristom, režisérom a oddanou sekretárkou dajú dokopy len za niekoľko dní, zistíme na predstavení.
V podaní Divadla Kontra ide o výborne obsadenú komédiu plnú duchaplného humoru, ostrých dialógov, závratného tempa a poriadnej zábavy. V réžii Klaudyny Rozhin sa predstavia František Balog, Peter Čižmár, Martin Juríček a Antónia Kurimská Oľšavská.

Vstupné na predstavenie je 7 € v predpredaji na stránke Ticketportal.sk alebo 9 € na mieste. Kultúrne centrum Malý Berlín na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4 bude pre divákov otvorené polhodinu pred začiatkom predstavenia.

Podrobnosti aj celý program kultúrneho centra nájdete na stránke www.malyberlin.sk/ alebo www.facebook.com/MalyBerlin/.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Lokalita

GPS:
N 48.3782642335149 / E 17.58538931863245

9.3.2018 0:34

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?