Mesto Trnava

Košické divadlo Na peróne sa po prvýkrát predstaví v Trnave

Nezávislý divadelný súbor z Košíc predstaví Trnavčanom nezvyčajné predstavenie Búvaj. Konať sa bude v utorok 10. apríla o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Predstavenie Búvaj sa venuje starobe a tomu, ako ju v súčasnej spoločnosti vnímame. Je staroba atribútom času alebo synonymom senility? Na Peróne zdramatizovalo autentické výpovede seniorov  do smutno-smiešnej mozajky výjavov zo života vo vyššom veku.Mozaika autentických spomienok a rozhovorov vás vnesie do vráskavého sveta plného vyblednutých spomienok, drobných životných útrap, sklamaní, štastia, múdrosti a malých milých nedorozumení.Divadlo Na peróne je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré v Košiciach kontinuálne pôsobí a tvorí od roku 2005. Tvorí ho kolektív hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami. Motívom vzniku inscenácií je potreba reagovať na citlivé témy, vyjadriť svoj názor či pocit. Provokatívnym spracovaním tém divadlo búra bariéru medzi javiskom a hľadiskom a zaručene v divákovi zanechá silný dojem a mnoho otvorených tém.

Vstupenky za predpredajovú cenu 5 € sú v predaji v Mestskej veži, no kúpiť si ich môžete aj online na stránke MaxiTicket.sk. Cena vstupenky bude pred predstavením 7 €.Vznik inscenácie bol podporený z grantového programu mesta Košice.

Tlačová správa Malý Berlín
 

5.4.2018 7:46

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?