Mesto Trnava

Krása folklóru v novom svetle

Kultúrne centrum Malý Berlín prinesie začiatkom decembra jedinečnú tanečnú inscenáciu pod názvom Potmehúd. Predstavenie nesie vlastnú poetiku inšpirovanú tradíciami a folklórom, no v inom svetle, ako ho doteraz poznáme. Uskutoční sa už v sobotu 1. decembra o 19.00 hod.

Folklór a krása nespútanej ľudovej tvorby inšpirovala päticu tanečníkov, ktorí vystúpia s inscenáciou Potmehúd. Predstavenie vzniklo ako autorský projekt slovenských tanečníkov žijúcich v Prahe v choreografii Csabu Molnára. Hlavnou snahou predstavenia je rehabilitovať a znovuobjaviť tradície v novom svetle. Prinášajú vizuálny zážitok plný energie, vitality, humoru, emotívnosti a cynizmu. Okrem toho  je každé uvedenie jedinečné a z veľkej časti spontánne. Zakaždým v ňom vystupuje špeciálny hosť, ktorý tanečníkov prekvapuje svojim pôsobením. Podarí sa im zbaviť folklór muzeálnych nánosov a udržiavať ho živý a aktuálny?


Zvýhodnené vstupenky za 7 € je možné zakúpiť online, na mieste pred začiatkom predstavenia bude cena už 9 €.

Predstavenie vzniklo s podporou Ministerstva kultúry ČR, Hlavného mesta Prahy, Fondu na podporu umenia, Mesta Trnavy a ALT@RT z.ú /Studio ALTA.
 

Lokalita

GPS:
N 48.37856353297586 / E 17.58515864865717

26.11.2018 10:22

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?