Mesto Trnava

Kuba nie je len krajinou krásnych pláží, cigár a rumu

Kuba je známa predovšetkým omamnou vôňou rumu, podmanivým tancom a najlepšími cigarami na svete. Zároveň je aj jednou z najchudobnejších krajín sveta, kde je priemerný mesačný plat len 20 eur. O to väčším prekvapením je, že aj keď Kuba patrí medzi krajiny s najnižším priemerným platom na svete, je to jedna z najdrahších turistických destinácií. Naozaj je to krajina plná paradoxov a nečakaných udalostí. O Havane sa hovorí, že ju môžete navštíviť aj stokrát, no stále nájdete miesta, kde ste ešte neboli. Je perlou koloniálnej architektúry a centrom exotickej kuchyne a nablýskaných veteránov.


Bohdan Ulašin na Kube

Aký však majú vzťah domáci k turistom? Čo je tým najväčším lákadlom a na čo si treba dávať pozor? Na všetky vaše otázky odpovie vášnivý cestovateľ a hispanista Bohdan Ulašin. Študoval anglický a španielsky jazyk a vzdelanie si dopĺňal na viacerých španielskych univerzitách (Madrid, Salamanca, Granada). V súčasnosti je vedúcim Katedry romanistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, kde učí budúcich prekladateľov a tlmočníkov.

Ako teda vyzerá život na Kube? Príďte nazrieť za oponu komunistického režimu na prednášku spojenú s diskusiou, ktorá sa bude konať v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupné na podujatie je 4 € a diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji.

Podujatie vzniklo aj s podporou Mesta Trnavy.

9.10.2018 15:43

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?