Mesto Trnava

Leto na korze: Dobro, keltské melódie, Janko Polienko, Nonsens s Túlavým divadlom, Klauniáda a Elá hop!

Možno to mladší Trnavčania ešte nevedia, ale dobro je v každom jazyku dobro – a zvlášť u nás, v Trnave, ktorú preslávilo prostredníctvom medzinárodného festivalu Dobrofest – Trnava. Sedemnásť liet sa naše mesto menilo na Dobroland, a aj dnes, keď už je tento festival len spomienkou, spojenie dobra a Leta na korze je neoddeliteľné. Dnes večer o 19. hodine sa oň so svojou rezofonickou gitarou dobro postará rakúsky hudobník Gottfried Gfrerer.

V utorok večer sa na krídlach hudby prenesieme ďaleko v priestore aj v čase. Melódie z Írska a keltskú muziku, ktorá možno kedysi dávno zanechala pomyselné noty aj na našom území, nám na klasických hudobných nástrojoch sprostredkuje trnavské hudobné zoskupenie Gemini.

V stredu 12. júla o 18. hodine sa s Jankom Polienkom vyberieme do rozprávky. Divadlo Na hojdačke nám sľubuje kopu farieb, smiechu a pesničiek. Vraj budeme musieť zabojovať aj so zlom, ale ako to už v rozprávkach býva, všetko sa dobre skončí.

Aby nebolo všetko také jednoduché, vo štvrtok v tradičnom čase nám Leto na korze ponúkne nezmysel. Presnejšie, bude to komédia Nonsens noci svätojánskej, nová originálna hra nášho obľúbeného Túlavého divadla plná humoru, vášne a lásky, inšpirovaná Shakespearovým Snom noci svätojánskej. Kto videl doterajšie „nvotovské“ spracovania Shakespearových hier, iste si toto predstavenie nedá ujsť. Ako sa na svätojánsku noc patrí, nebude chýbať ani mágia...

V piatok o 18.hodine na korze nazrieme do šuflíka žilinského potulného divadla Zo šuflíka. Dve veselé a kreatívne šuflikantky Aďka a Domka z neho vytiahnu Klauniádu a vtiahnu nás do rozprávkového sveta plného zábavy, kúziel, pesničiek a fantázie.

Kto nemal čas na nezmysly vo štvrtok, môže to dohnať v sobotu 15. júla. Túlavé divadlo príde zas na korzo so svojím predstavením Nonsens. O koľkej? No predsa v tradičnom čase o 19. hodine...

Ďalší týždeň Leta na korze sa nám míňa, je tu nedeľný večer a s ním legendárne Divadlo Piki. Čo nám tento raz Katka a Ľubo prinesú? No predsa svoj čarovný kufrík a Elá hop!

Srdečne vás pozývame, zastavte sa každý večer pred radnicou. Len s vami bude Leto na korze to pravé.


Dobro dnes prinesie na korzo Gottfried Gfrerer. Foto: http://gottfriedgfrerer.at/


Koncert Gemini v Divadle Jána Palárika, foto: Blackowicz


Každý, kto pozná Túlavé divadlo, vie, že aj ich nový Nonsens určite bude stáť za to. Foto:Túlavé divadlo

Lokalita

GPS:
N 48.376945869705395 / E 17.585813107656804

10.7.2017 13:31

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?