Mesto Trnava

Lovely Experience ponúkne audio-vizuálne umenie zahraničných a slovenských umelcov

Trnavský multimediálny festival Lovely Experience dlho tajil mená interpretov, ktoré vytvoria tohtoročný line-up festivalu. 7. ročník festivalu, ktorý sa bude konať v sobotu 26. mája roztancuje Trojičné námestie. Popri zástupcoch slovenskej hudobnej scény má na festival namierené nemecká elektronická formácia DIGITALISM.Duo DIGITALISM (hudobníci Jens Moelle a Ismail "Isi" Tuefekci z Hamburgu) je tvorcom nemeckej elektronickej tanečnej hudby, v ktorej sa spájajú aj prvky new-rawe, dance-punk, elektro-punk. Ich melódie nemeckej elektroniky sú známe v nahrávkach "Blitz", "Wolves" alebo "Circles". DIGITALISM  majú na konte viacero albumov, z ktorých najčerstvejším je "Mirage" (2016). Fanúšikovia ich poznajú aj z albumov "I Love You Dude" (2011), "Kitsuné Tabloid" (2008) či "Idealism" (2007). Samotná hudba, ktorá je primárne zameraná na tanečné podlahy, má rôzne tempo a tóny.Budova Divadla Jána Palárika sa stane súčasťou strhujúcej multimediálnej inštalácie prepájajúcej svetelné a hudobné umenie do jedného celku. DIGITALISM, ako aj ďalší hudobný interpreti festivalu, odohrajú svoj hudobný set priamo z budovy divadla. Veľmi odvážny a kreatívny krok n už pri Lovely Experience ani neprekvapuje a potvrdzuje schopnosť festivalu prekvapiť vždy niečím novým.

Festival Lovely Experience sa nespája len s hudobným programom. Organizačný tím tento rok ponúka aj bohatý umelecký program v centre mesta Trnava spájajúci audio-vizuálne umenie zahraničných a slovenských umelcov. Do centra Trnavy má namierené aj umelecké duo Mutro Art Group (Ukrajina). Mutro Art Group vytvoria z piesku model mesta, na ktorom je premietaný animovaný videomapping s autami, vlakmi a ľuďmi. Umelci využívajú pre 3D vizualizácii mesta kombináciu dvoch techník – skutočné mesto (formou sochy z piesku) a virtuálne (projektovaný videomapping) mesto.

Do Trnavy majú tento rok namierené aj DJ EKG, INKWALL, YANKO KRÁL a mnohí ďalší.


EKG

 Podujatie na Facebooku

Vstupenky na Multimediálny Festival Lovely Experience 2018 vrátane slúchadiel na silent festival sú dostupné cez oficiálny predpredaj festivalu.

Tlačová správa Lovely Experience
 

10.5.2018 9:40

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?