Mesto Trnava

Martin na bielom koni síce mešká, ale klzisko pred radnicou bude otvorené už 15. novembra

Dodávka zimy sa oneskoruje, Martin na bielom koni mešká a mráz je tiež v nedohľadne, ale aj napriek tomu bude ľad v Trnave načas. Už vo štvrtok 15. novembra otvoríme na Hlavnej ulici pred radnicou dvadsať metrov dlhé a desať metrov široké klzisko, ktoré nie je závislé na vrtochoch počasia. Dosýta sa na ňom môžu vyblázniť nielen deti, ale aj dospeláci, ktorí radi spomínajú na chvíle, keď frajersky brzdili pred peknými babami a obhadzovali ich ľadovou spŕškou spod nožov kanád.

Na klzisku dlhom 20 a širokom 10 metrov sa bude korčuľovať až do 6. januára budúceho roku každý deň od 10. do 20. hodiny za symbolické vstupné 0,50 eura. Kto už korčule dávno predal, alebo ešte len dúfa, že ich nájde pod vianočným stromčekom, môže si ich požičať priamo na mieste za 2 eurá, prípadne si môže dať za 1,50 eura nabrúsiť svoje staré korčule otupené v dávnych časoch, keď ešte bývali zimy zimami, jazdou na zamrznutých jazerách. Prezúvanie tiež nebude problém, súčasťou klziska má byť aj šatňa a nebude chýbať ani bufet.
Klzisko ponúka aj inšpiráciu pre učiteľky a učiteľov na originálne hodiny telocviku. Školy, ktoré sa vopred ohlásia, budú mať v čase od 9. do 13. hodiny vstup na klzisko zdarma.


Mnohí sa iste pamätáme, kedy a kde sme sa naučili korčuľovať. Patrí to k pekným spomienkam z detstva. Skúsme si predstaviť, čo bude raz hovoriť tento chlapček svojmu synčekovi: "Neboj sa, pôjde ti to. Ja som sa naučil korčuľovať už ako päťročný na trnavskom korze pred radnicou."


Čo myslíte, ako to dopadlo s chlapčekom vpravo? Vystrúhal perfektnú lastovičku, alebo dokončil jazdu na všetkých štyroch?

Foto: Matúš Koprda

13.11.2018 18:14

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?