Mesto Trnava

Mráz zdobí čipkou mesto aj prírodu. Možno práve teraz vytvoríte víťaznú fotografiu súťaže Trnavský objektív 2017

Keď mráz ozdobí krehkou čipkou holé konáre stromov a opadané lístie, keď hmla zbaví scénu zbytočností, upriami pozornosť na detaily, snehová prikrývka nás vráti do rozprávky a všade vládne sviatočná atmosféra, takmer každý zatúži uchovať si tieto chvíle a podeliť sa o ich krásu s ostatnými. Príležitosť nám na to dáva 47. ročník fotografickej súťaže Trnavský objektív pre neprofesionálnych fotografov z okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec, ktorá sa už za takmer pol storočia svojej existencie stala odrazovým mostíkom mnohých renomovaných fotografov. Nie je dôležité, či ste začiatočníci alebo skúsení autori, ide len o dobré oko, cit pre krásu, či schopnosť vystihnúť ten správny okamih. Skúste sa aj vy prihlásiť, možno práve z vás bude nová hviezda v oblasti neprofesionálnej fotografickej tvorby, ktorá úspešne prejde aj krajským kolom a zažiari na celoštátnej súťaži AMFO 2017. Na prípravu súťažnej kolekcie budete mať dosť času, uzávierka súťaže je predĺžená do 9. februára 2017.
Súťaž je tematicky a žánrovo neobmedzená, fotografie nemusia byť výsledkom tvorivej činnosti v uplynulom roku 2016, jedinou podmienkou je, aby autor neprihlásil práce, s ktorými sa už zúčastnil niektorého z predchádzajúcich ročníkov a nebol študentom alebo absolventom študijného odboru fotografia. Pretože jedným z cieľov súťaže je hľadanie mladých nádejných talentov, prihlásiť sa môžu aj autori mladší ako 16 rokov. Každý sa môže slobodne rozhodnúť, či mu na jeho tvorivé vyjadrenie viac vyhovuje čiernobiela, či farebná fotografia, alebo multimediálna prezentácia.
Výstava súťažných fotografií sa uskutoční v Západoslovenskom múzeu v Trnave, predbežný termín vernisáže je naplánovaný 23. marca 2017.

Podrobné informácie nájdete v propozíciách súťaže Trnavský objektív 2017
Tu je prihláška do súťaže Trnavský objektív 2017


Michal Žák, Dolná Krupá: Head up - čestné uznanie v celoštátnej súťaži AMFO 2016


Marta Chrenková, Trnava: Lesk a bieda 1, 2 -
3. cena v celoštátnej súťaži AMFO 2016

Aktualizované 6. 2. 2017

19.12.2016 14:15

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?