Mesto Trnava

Niekoľko užitočných informácií pre všetkých, ktorí budú po prvý raz ochutnávať vína na festivale Víno Tirnavia

Už zajtra, v piatok 19. mája o 14. hodine sa v historickom centre mesta na Hlavnej ulici a na nádvorí radnice začína jarný festival vín Víno Tirnavia. Pre všetkých, ktorí toto podujatie navštívia po prvý raz, prinášame niekoľko užitočných informácií:

Víno Tirnavia je ako krajina vína s vlastnou menou. Za víno sa v nej platí grošmi, ktoré si budeme môcť zameniť na pomyselných hraniciach – pri vstupe do zastrešenej zóny. Za 3 eurá dostaneme lístok s desiatimi grošmi, návštevníci, ktorí chcú spoznať čo najviac chutí tých najlepších vín, si môžu vziať hneď list s päťdesiatimi grošmi v hodnote 15 eur.

Nemenej dôležitou súčasťou výbavy návštevníkov je sklený pohár s logom Víno Tirnavia, za ktorý treba zaplatiť zálohu 2 eurá. Do iného pohára sa vzorky vína nenalievajú. Ak návštevníci pohár pri odchode vrátia, dostanú nazad zálohu.

Ak chceme podrobný zoznam prezentovaných vín, nájdeme ho v katalógu, ktorý bude k dispozícii za 1,5 eura. Jedna vzorka vína má 50 ml. Vzorky vín sa predávajú podľa cenníka za groše. Zaplatený počet grošov nám hostesky na lístku prečiarknu.  

CENNÍK VÍN v grošoch

do 79,99 bodov – 1
od 80,00 do 84,99 bodov – 2
od 85,00 bodov a strieborná medaila – 3
Zlatá medaila – 4
Veľká zlatá medaila – 6
Šampión – 6
Šampión, vzorka č. 258 – 20
Cena prezidenta súťaže, vzorka č. 504 – 8

CENNÍK PRÍRODNÝCH SLADKÝCH VÍN

Veľká zlatá medaila a zlatá medaila – 20
Strieborná medaila – 13
Bez medaily – 10

18.5.2017 15:03

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?