Mesto Trnava

Nocľaháreň pre ľudí bez domova už funguje v zimnom režime a cez sviatky bude otvorená nepretržite

Mestská samospráva sa chce aj tento rok v zimnom období lepšie postarať o tých, ktorí si vo svojej situácii nevedia pomôcť sami. Nocľaháreň na Coburgovej 26 pre ľudí bez strechy nad hlavou už po oprave sociálnych zariadení funguje v zimnom režime, t. j. od 17.00 do 9.00 h. Počas vianočných sviatkov a Nového roku bude prevádzka zabezpečená nepretržite, 24 hodín. Preto 24., 25., 26. decembra 2016 a 1. januára 2017 môžu občania Trnavy navigovať ľudí bez domova do nocľahárne, aby nik z nich nemusel ostať podchladený na ulici. V súčasnosti nie je nocľaháreň plne obsadená, ale počet miest sa dá v prípade potreby navýšiť.

Pre túto skupinu občanov poskytuje svoje priestory aj Trnavská arcidiecézna charita. V dennom Centre pomoci človeku na Hlavnej ulici si môžu v pondelok, stredu a piatok v čase od 9.00 h do 13.00 h posedieť, vykonať osobnú hygienu, podajú im tu teplé raňajky, desiatovú polievku a v prípade potreby poskytnú aj poradenstvo. V utorok v čase od 9.00 do 10.30 h je k dispozícii šatník.

Príchod Vianoc by mali pocítiť všetci, preto Mesto Trnava v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou a Katolíckou jednotou Slovenska usporiada 23. decembra o 13. hodine pre ľudí bez domova štedrú večeru v priestoroch Katolíckej jednoty na Novosadskej ulici. Klasické štedrovečerné menu bude pre nich pripravené aj 24. decembra o 15. hodine priamo na Trojičnom námestí.  

Bližšie informácie o službách určených občanom bez domova sa dočítate v článku z decembrových Noviniek z radnice.

19.12.2016 11:57

Komentárov: 0

 

Súvisiaci obsah

Chcete vedieť, čo je nové?