Mesto Trnava

Novembrová Knižná revue s Petrom Gettingom

Knižná revue je už zabehnutým spoločenským podujatím, na ktorom sa môžu čitatelia bližšie oboznámiť so známymi literátmi a ich tvorbou. Už tento štvrtok 9. novembra sa uskutoční v kníhkupectve AF jej ďalšie pokračovanie, tentoraz s „enfant terrible“ slovenskej literatúry, trochu provokatívnym Petrom Gettingom.

Spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet sa s ním bude už tradične rozprávať o obľúbených i najnovších knihách slovenskej a svetovej literatúry. Prozaika, publicistu a redaktora Petra Gettinga už mohli Trnavčania osobne stretnúť na premiérovom ročníku spisovateľov YPSALON pred dvoma rokmi. Divákov zaujal nielen svojou tvorbou, ale aj vystupovaním plným otvorenosti a humoru. Nedávno mu vyšla kniha Bludné kamene (2017).

Často je označovaný za autora súčasnej punkovej literárnej scény. Je redaktorom časopisu Plus 7 dní, autorsky prispieva do pouličného periodika Nota bene stĺpčekom Literárium. Debutoval zbierkou poviedok Klietky (2007).

Známy sa stal ako autor viacerých diel: bizarného románu Mrchovisko (2010), zbierky scenárov Tiene čiže Mein Kampf (2012) či zbierok poviedok plných satiry a nabúravania všeobecne známych mýtov a povier Errata (2014). Rozprávať bude nielen o svojej knižnej novinke, ale aj o svojich obľúbených knihách. Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2017.

6.11.2017 11:47

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?