Mesto Trnava

Nový hudobný objav z Holandska Blue Crime sa premiérovo predstaví v Trnave

Pôsobivá obraznosť amsterdamskej skupiny Blue Crime sa tesne spája s ich hudbou. Na vystúpeniach sa všetci členovia obliekajú v bielej farbe, aby splynuli s vizuálnymi projekciami, ktoré sa víria nad nimi a okolo nich, pridávajúc ďalšiu vrstvu do už aj tak pútavého zážitku. Svoju hudobnú produkciu sami označujú ako moon pop, v tlači sa objavujú aj prívlastky ako mesačná psychedélia alebo noise-folk. Koncert skupín Blue Crime a Vojdi bude prebiehať 12. júna od 20.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Skupina už od svojho vzniku obiehala na turné Európu a Severnú Ameriku a v roku 2015 vydala debutové EP TYR. Pravidelné koncertovanie podnietilo prudký vývoj a Blue Crime si osvojili dynamické a sebavedomé javiskové vystupovanie, ktoré vyvoláva protichodné reakcie kdekoľvek hrajú. Minulý rok si sami vydali EP Bunker na kazetách a 7-palcový singel na značke Bronson Recordings. V súčasnosti pripravujú debutový album.

Prevažne ženská zostava počas turné Blood Moon vystúpi v 8 európskych krajinách. Jednou z ich dvoch slovenských zastávok bude kultúrne centrum Malý Berlín v Trnave, kde zahrajú s podporou skupiny Vojdi. Mladé prešovské trio sa vyznačuje členitými kompozíciami, nekonvenčnou rytmikou a poctou rockovému klišé. Ironický nadhľad je priznaný vplyv miestnej legendy Chiki liki tu-a. Kompozične je tvorba kapely najviac ovplyvnená francúzskou novou vlnou eklektických kapiel ako Aquaserge a Moodoid. Doteraz vydali dve EP, Czechoslovakia (2016) a Staro (2018).

Lístky sú dostupné v predpredaji za 4 € na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 h za 5 €.

Podujatie vzniklo s podporou Mesta Trnavy.
 

Tlačová správa Malý Berlín

 

11.6.2018 15:17

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?