Mesto Trnava

Obľúbená Improliga pokračuje

Súťaž v divadelnej improvizácii Improliga má v Trnave už takmer desaťročnú tradíciu, počas ktorej ju diváci spoľahlivo našli v kine Hviezda. Pripravované 19. vydanie, ktoré sa bude konať už v stredu 14. marca 2018 o 19.00 hod., však zakotví v novootvorenom kultúrnom centre Malý Berlín.

Improliga je súťaž pre dvoj- až trojčlenné tímy, ktoré si vytiahnu tému, majú tri minúty na prípravu a ďalšie tri minúty improvizujú. Snažia sa vytvoriť zábavnú a zaujímavú scénku, no keďže nemajú nič vopred naskúšané, na pódiu vzniká veľa neopakovateľných a pamätných momentov. To si od súťažiacich žiada veľa duchaprítomnosti a poriadnu dávku odvahy. Divadelná improvizácia je náročnou disciplínou, no tí, čo ju okúsili, sa jej často nevedia vzdať.

Aj devätnásta Improliga v Trnave preto privíta viacero dobre známych improvizačných tímov. Medzi nimi je po dlhšej pauze miláčik publika zo Žiliny, tím Kapor na scéne, ktorý sa profesionálne venuje nielen improvizovanému divadlu, ale aj vlastným inscenáciám pre deti a dospelých. Silné improvizačné divadlo v Žiline potvrdzujú aj odrastenci z tamojšieho divadelného klubu Makovice, ktorí sa predstavia pod menom T.N.T.Z Bratislavy docestuje Tomáš Zúbrik, ktorý vystupuje ako PanThome. Ako napovedá jeho pseudonym, svoje scénky bude hrať výhradne pantomimicky. Z Banskej Bystrice a neďalekého Pezinka docestujú Michal Vítek a Miloš Bacigál, bývalí trnavskí študenti, ktorí spolu tvoria tím Vlasatý dekel. Ide o niekoľkonásobných víťazov Improligy v Trnave.Improliga je otvorená aj novým a začínajúcim tímom. Tie sa môžu do súťaže prihlásiť pred začiatkom podujatia počas registrácie tímov, ktorá bude prebiehať od 18.00 hod. Vstupné je 3 eurá. Kultúrne centrum Malý Berlín sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.
Improligu v Trnave pripravuje občianske združenie Publikum.sk. Všetky podrobnosti nájdete v udalosti na sociálnej sieti Facebook.
 

9.3.2018 15:15

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?