Mesto Trnava

Originálny projekt: Trnavské divadlo dostane tristo farebných podôb

Divadlo Jána Palárika získalo len nedávno po rekonštrukcii vynovenú fasádu. Ako by však vyzeralo, ak by ho mohli namaľovať malí Trnavčania? Vďaka festivalu Lovely Experience dostane priečelie divadla už čoskoro 300 podôb podľa detskej fantázie.

Takmer päťtisíc žiakov môže v týchto dňoch vymaľovať špeciálnu maketu trnavského divadla. Do všetkých základných škôl v meste ju distribuovali organizátori festivalu Lovely Experience a práve 25. mája, v deň jeho konania, nadobudne známa dominanta pestré podoby podľa detskej fantázie. „Z makiet, ktoré nám školy doručia, vyberieme tri stovky tých najoriginálnejších. Vďaka špeciálnej technológii ich po zotmení zobrazíme v krátkych sledoch za sebou na priečelí,“ vysvetľuje organizátor festivalu Matúš Izakovič. Podľa neho chceli tento rok vďaka výnimočnému projektu zapojiť do festivalu aj trnavskú verejnosť. „Deti sa takto budú môcť pred veľkým publikom popýšiť svojím talentom. Myslíme si, že to pre ne bude krásny pocit, vidieť ich tvorbu autenticky zobrazenú na historickej budove,“ dodáva Izakovič.

Festival Lovely Experience spája moderné technológie a výnimočné ľudské výkony. Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie, trnavská mestská veža sa stáva premietacím plátnom, ľudia tancujú na námestí, a predsa nikoho nerušia, pretože hudba hrá do blikajúcich slúchadiel, ktoré majú na ušiach.

Čerešničkou na torte bude tento rok audiovizuálna šou, do ktorej sa zapoja desiatky umelcov od tanečníkov, cez spevákov, hudobníkov a artistov. Do Trnavy zavíta aj svetová dídžejská špička, Richard Durand z Amsterdamu. Veľkým lákadlom Lovely Experience sú aj interaktívne inštalácie. Návštevníci sa vďaka hmatu a svojej šikovnosti stávajú ich súčasťou. Určené sú pre všetky vekové kategórie, od detí až po dospelých. „Náš festival sme pomenovali aj Trnavská noc zážitkov a už teraz vieme, že v sobotu 25. mája si ľudia tých zážitkov domov odnesú neúrekom,“ dodáva za organizačný tím Matúš Izakovič.

TS Lovely Experience

10.5.2019 10:51

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?