Mesto Trnava

Parné rušne, história a nostalgia - Rendez 2017

Železnice Slovenskej republiky usporiadajú 17. a 18. júna 2017 v priestoroch pamiatkového areálu starého rušnového depa Bratislava východ 19. Celoslovenský zraz historických železničných vozidiel – Rendez 2017.

Dvojdňové podujatie pre nadšencov a milovníkov parných rušnov popularizuje železničnú dopravu prostredníctvom jej histórie a je doplnené radom sprievodných podujatí, o. i. aj jazdami vlakov s historickými rušňami cez Trnavu.

Prvý parný vlak pôjde cez naše mesto v  sobotu 17. júna. Jeho trasa povedie z Trenčianskej Teplej do Bratislavy, z Trnavy odchádza o 10.28 h.

V nedeľu 18. júna o 10.20 h budú môcť malí i veľkí Trnavčania zakývať parnému vláčiku na jeho ceste z Nitry do Bratislavy.

Samozrejme, kto má záujem, môže si zakúpiť lístok a previezť sa do hlavného mesta tak, ako to robili prastarí rodičia.

Železničné múzeum Bratislava východ doplnilo podujatie radou sprievodných akcií, napr. výstavou historických železničných vozidiel so zahraničnou účasťou, vojenskými ukážkami bojov z 2. svetovej vojny, jazdami historických električiek a autobusu. Pre najmenších sú pripravené zábavné a náučné hry. Príjemné chvíle sľubujú koncerty  C. a k. komorného dychového orchestra a Funny Fellows.

Srdečne vás pozývame stráviť nostalgický víkend so železnicou.

12.6.2017 10:19

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?