Mesto Trnava

PechaKucha Night Trnava prvýkrát v kultúrnom centre Malý Berlín

V poradí už 25. vydanie večera umenia a kultúry s názvom PechaKucha Night Trnava sa bude konať 7. marca o 19.30 hod. Hoci bude podujatie stále z času na čas putovať po Trnave, jeho novým domovom sa stane novootvorené kultúrne centrum Malý Berlín sídliace na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej ulici č. 4.

Do novučičkých priestorov kultúrneho centra Malý Berlín príde svoju tvorbu divákom predstaviť dvanásť hostí zastupujúcich rôznorodé výtvarné odvetvia, umelecké žánre a originálne projekty. Marcová silná zostava účinkujúcich predstaví najmä mladšiu generáciu umelcov, no chýbať nebudú ani „zabehnutí“ profesionáli.

V krátkych prezentáciách o sebe porozprávajú napríklad predstavitelia umeleckej textilnej tvorby, ktorej asi najvýraznejšou postavou je Vlasta Žáková. Venuje sa tvorbe tapisérií a mäkkých textilných objektov. Ponuku odprezentovať svoju textilnú a ilustrátorskú prácu využila aj študentka VŠVU Zuzana Martinusová. Milovníkov produktového a interiérového dizajnu zas poteší účasť pedagóga, dizajnéra a zakladateľa dizajnovej agentúry Mariána Laššáka. Ten divákom odprezentuje svoju originálnu produkciu nábytku a interiérových doplnkov. Za mladšiu generáciu sa na pódium postaví šikovný študent 4. ročníka VŠVU Šimon Galanský. Treťou účinkujúcou z tejto sféry výtvarného umenia bude jedna zo zakladateliek časopisu pre deti Bublina, dizajnérka Vanda Gábrišová. Mnohých zaiste poteší aj účasť architektonického štúdia 2021 Architekti.

Miesto v programe má aj fotografia a jej traja zástupcovia. Predstaví sa fotografka, autorka videoinštalácií a videa Lucia Papčová. Fotografiu plnú jemnosti a elegancie zas prinesie študentka VŠVU Ester Šabíková. Dokumentárnu fotografiu, ale i knižný dizajn a svoju kreatívnu agentúru odprezentuje Richard Kučera Guzmán. Na svoje si prídu aj obdivovatelia maľby a ilustrácie. Svoju maliarsku tvorbu príde ukázať študentka Ľubomíra Sekerášová a o práci ilustrátorky a výtvarnej redaktorky v knižnom vydavateľstve porozpráva Lucia Žatkuliaková. Napokon sa trnavským divákom predstaví aj pekne ilustrovaná nová stolná hra, ktorú Matúš Teplický vytvoril na motívy rozprávok Pavla Dobšinského.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk. Podujatie sa uskutoční v stredu 7. marca so zvyčajným začiatkom o 19.30 hod. Vstupné bude 3 eurá.
Všetky informácie o podujatí a kompletné profily hostí nájdete na webovej stránke podujatia alebo na sociálnej sieti Facebook. 

28.2.2018 14:06

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?