Mesto Trnava

Posledný deň prázdnin spríjemní Trnavský piknik v Kamenáči

Trnavský piknik sa zaradil medzi podujatia, ktoré obľubujú všetky vekové kategórie. Mladší i starší si tu môžu vychutnať dobrú hudbu, deti zabaví divadielko, labužníci si pochutnajú na rôznych špecialitách a všetci si užijú pohodový deň. Inak to nebude ani v nedeľu 2. septembra 2018od 13. do 20. hodiny budeme spolu piknikovať v areáli kúpaliska v Kamennom mlyne.

O hudobný program sa postará Funny fellows, pre deti je pripravené veselé predstavenie v podaní divadla Piki. Nebude chýbať už tradičná súťaž o najlepší koláč, ktorej víťaz získa zaujímavé ceny.
Ten, kto si neprinesie vlastný piknikový kôš s jedlom, nemusí byť smutný (ani hladný), pretože v ponuke budú rôzne gastro zážitky, chutné nápoje i zmrzlina.
Samozrejme, že využijeme aj vodnú plochu kúpaliska. Priamo na mieste si vyskúšame paddleboard, tí odvážnejší môžu skúsiť i race sprint (odporúčame vziať si pre istotu aj náhradné oblečenie).

Možnosti parkovania v blízkosti kúpaliska sú limitované. Ideálne je prísť na bicykli, peši či mestskou autobusovou dopravou. Kto sa spoľahne na vlastné nohy, nemusí sa báť ani porcie koláčikov či iných dobrôt navyše. Okrem toho spravíte i niečo pre naše životné prostredie a pridáte sa k množstvu Trnavčanov, ktorí už zistili, ako ľahko, príjemne a rýchlo sa dá do Kamenáča dostať po novom cyklochodníku popri Kamennej ceste, prípadne priamo z Parku Janka Kráľa po hladkej novej asfaltke okolo depa.

„Základnou pohnútkou k vzniku Trnavského pikniku bolo podnietiť ľudí k vytváraniu nových komunít a oživiť verejný priestor,“ hovorí organizátor podujatia Peter Cagala, vedúci úseku kultúry Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava. „Niektoré kúty Trnavy boli zaškatuľkované ako nepoužiteľný priestor vhodný akurát tak na prechádzky so psom, no odrazu sme tieto miesta objavili nanovo aj vďaka Trnavskému pikniku. Začali sme v Ružovom parku a potom v parku na Kalvárii, na ktoré sme sa pozreli novými očami a zrazu sa z týchto zabudnutých miest stali veľmi príjemné lokality na tento druh podujatia.“

Po úspešnom minuloročnom pikniku v Kamennom mlyne sa aj ten septembrový uskutoční práve tu. Prírodné kúpalisko ponúka veľkorysý priestor s vodnou plochou v zelenom prostredí – okrem kúpania je ideálny práve na piknik. Dovoľujeme si návštevníkov zdvorilo upozorniť, že vstup so psom do areálu kúpaliska Kamenný mlyn je zakázaný, a tešíme sa na vás v nedeľu.

Udalosť na Facebooku

Lokalita

GPS:
N 48.3666186933161 / E 17.5449469711059

31.8.2018 11:46

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?