Mesto Trnava

Preßburger Klezmer Band uvádza svoj nový projekt Balady

Po siedmich úspešných albumoch a viac ako dvadsaťročnej činnosti prichádza Preßburger Klezmer Band s projektom Baladen alebo Balady. Zohraná zostava sa v posledných rokoch zameriavala najmä na tanečnejšiu hudbu s pečiatkou klezmer a nebránila sa ani hudbe z Balkánu, latinu a džezovým odbočkám. Nový koncertný program židovských balád je možno komornejší, no obsahuje v sebe veľkú dávku emócií v piesňach o láske, živote a Bohu.

Balady vznikli na podnet znovuobjavenia hudobnej tvorby Arie Ben Erez Abrahamsona (1904 – 1992). Rodák z Topoľčian pôsobil pred emigráciou najmä v medzivojnovej Bratislave. Zhudobňoval básne najznámejších jidiš básnikov. Súčasná aktivita skupiny je nepochybne významným príspevkom k obnove nehmotného kultúrneho dedičstva nielen židovskej, ale aj slovenskej hudobnej kultúry.Pozývame vás na večer s kolektívom, ktorý podľa M. Shepherda, britského virtuóza a lektora klezmeru „spája energiu s vitalitou, ktorá postaví obecenstvo na nohy“. Budete sa môcť započúvať do nádhernej hudobnej poetiky vplyvnej aj v slovenskom prostredí. 

Koncert skupiny Preßburger Klezmer Band sa uskutoční v sobotu 8. decembra o 20.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave. Lístky v cene 5 € sú dostupné v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Na mieste sa budú predávať za 7 € od 19.30 h.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Podujatie vzniklo s podporou Mesta Trnavy.

7.12.2018 9:18

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?