Mesto Trnava

Prejdite na bicykli Od Tatier k Dunaju na znak solidarity s ľuďmi so sklerózou multiplex

Pod názvom Od Tatier k Dunaju aj napriek skleróze multiplex sa bude tento rok už štvrtý raz konať cyklistické charitatívne podujatie na podporu pacientov s touto diagnózou. Pelotón povedie naprieč Slovenskom, pričom piata etapa bude končiť v piatok 25. mája 2018 v našom meste. Jednotlivci a tímy, ktoré sa chcú pridať či už na celú trať alebo jej úsek, sa môžu zaregistrovať do 18. apríla 2018.

Cieľom podujatia je poukázať na problémy, ale aj výzvy, ktoré so sebou prináša ochorenie skleróza multiplex. Pacienti – cyklisti počas neho prekonávajú nielen samých seba, ale aj všeobecnú neznalosť o svojej chorobe. Účastníci cyklojazdy vyrazia 21. mája 2018 spod Tatier zo Štrbského Plesa a postupne prejdú jednotlivé mestá a obce Slovenska, aby 26. mája, deň pred Slovenským národným dňom sclerosis multiplex, vyštartovali z Trnavy a dorazili do konečného cieľa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Tu už na nich budú čakať slávni bubeníci Campana Batucada a zaspievať príde aj slávna trojka LA GIOIA.


Pelotón povedie naprieč celým Slovenskom

Nad podujatím prevzali záštitu minister zdravotníctva SR, predsedkyňa Žilinského samosprávneho kraja a šestnásti starostovia miest a obcí. Medzi nimi aj primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý sa vlani spolu s tímom zamestnancov Mestského úradu v Trnave zúčastnil piatej etapy z Nového Mesta nad Váhom do Trnavy. Na Trojičnom námestí ich čakalo vrelé prijatie a pekný program. Mesto Trnava budú jeho zamestnanci v piatej etape (z Piešťan cez Nitru do Trnavy) reprezentovať aj tento rok.


Trasa piatej etapy, ktorá cyklistov zavedie z Piešťan cez Nitru do Trnavy

Registrácia cyklistov je otvorená do 18. apríla 2018. Po zaplatení registračného poplatku získajú účastníci špeciálny športový cyklistický dres klasik určený pre bežných cyklistov v neónovo-žltej farbe s logom podujatia. Počas akcie budú prebiehať aj dve súťaže, a to o najpočetnejší tím najkreatívnejší názov tímu. Najpočetnejší tím čakajú balíčky kozmetiky a lídra aj zaujímavý víkendový pobyt, najzaujímavejší názov tiež nezostane bez odozvy.

Organizátor podujatia Od Tatier k Dunaju Združenie Nádej sklerosis multiplex vopred ďakuje všetkým záujemcom, fanúšikom a podporovateľom.


Príchod pelotónu do Trnavy v roku 2017

26.2.2018 18:52

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?