Mesto Trnava

Preventívno-bezpečnostná akcia ŽSR a polície Stihnem – Nestihnem sa uskutoční na Kamennej ceste

Železnice Slovenskej republiky v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru pripravili už po druhýkrát preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom ,,Stihnem  - Nestihnem“. Zameraná bude na kontrolu na nelegálnych prechodoch cez železničnú trať, kadiaľ si občania všetkých vekových kategórii vrátane mládeže a detí a dokonca aj cyklisti skracujú cestu. Akcia sa uskutoční 10. apríla 2018 o 13. hod v Trnave, na železničnom priecestí na Kamennej ceste, jedinečné identifikačné číslo SP 0452 (z ulice Terézie Vansovej na ulicu Kamenná cesta,
GPS súradnice zemepisná šírka (LAT) 48.3765351, zemepisná dĺžka (LON) 17.5667083). V okolí uvedeného priecestia sa nachádza niekoľko nelegálnych prechodov cez trať.Nerešpektovaním všeobecného zákazu vstupovať do obvodu dráhy a prechádzať cez železničnú trať mimo vyznačených a na to určených prechodov nielen porušujú zákon a dopúšťajú sa priestupku, ale predovšetkým vedome a nepochopiteľne riskujú svoj život. Zrážka s mnohotonovým kolosom, ktorého brzdná dráha je v závislosti od dĺžky a hmotnosti vlaku niekoľko sto metrov, znamená fatálny následok.  

ŽSR a polícia vybrali v rámci celého Slovenska a všetkých ôsmich krajov celkovo 82 nelegálnych prechodov, kde budú hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovať pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 37  železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod a nerešpektujú výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu. Každý z previnilcov, ktorý bude v tento deň prichytený pri priestupku, v rámci jeho riešenia dostane aj informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené ako správne prechádzať cez železničné priecestie a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať.   

Zoznam miest na akciu

Tlačová správa ŽSR

 

9.4.2018 15:18

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?