Mesto Trnava

Spevácky zbor Tirnavia oslavuje 30. výročie

Miešaný spevácky zbor Tirnavia pozýva svojich priaznivcov a bývalých členov na slávnostný koncert spojený s oslavou 30. výročia založenia zboru. Koncert s názvom Večer s Tirnaviou sa uskutoční v sobotu 3. novembra o 19.00 h v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Koncertný program je zložený z troch tématických blokov. V prvom bloku hudby 20. storočia zaznejú dve motetá od súčasného welšského autora Karla Jenkinsa obohatené klavírnym sprievodom Júlie Novosedlíkovej. Ďalšia skladba patrí do portfólia Zdenka Mikulu, autora známeho predovšetkým úpravami ľudových piesní a vianočných kolied.
Tentokrát si vypočujete spirituál Go down Moses s barytónovým sólom. Pár Mikulových ľudoviek zazneje aj v druhom, folklórnom bloku. Okrem nich sálu divadla rozoznejú skladby Ivana Hrušovského, Eugena Suchoňa a Martina Šmída. V poslednom bloku zbor predvedie vybrané úpravy moderných populárnych piesní – poslucháči sa môžu tešiť na hity Beatles, Marvina Gaya či Earth Wind and Fire. Koncert moderuje Kamil Mikulčík, zbor diriguje Michal Stahl.

Vstupenky v cene 8 eur je možné zarezervovať na adrese tirnavia@tirnavia.com.

Podujatie na Facebooku


Foto: spevácky zbor Tirnavia

Miešaný spevácky zbor TIRNAVIA vznikol v roku 1988, jeho zakladateľom je PaedDr. Gabriel Kalapoš. V rokoch 2003 až 2011 zbor viedol Ing. Andrej Rapant, v rokoch 2012 až 2013 Zuzana Holičková a súčasným dirigentom je Michal Stahl. Tirnavia svojím vznikom a existenciou potvrdzuje bohatú tradíciu zborového spevu v meste Trnava.
Členmi zboru sú mladí ľudia rôznych profesií, ale aj študenti vysokých škôl a univerzít – speváci s bohatými zborovými skúsenosťami. Repertoár zboru obsahuje diela z obdobia baroka, renesancie, romantizmu, hudbu 20. storočia, ľudové piesne, úpravy rôznych známych piesní, černošské spirituály, vianočné koledy a iné.
V roku 2018 zbor participoval na záverečnom koncerte Trnavskej hudobnej jari s programom dvoch omší trnavských spolužiakov Mikuláša Schneidera-Trnavského a Zoltána Kodályho. V lete zbor reprezentoval mesto Trnava na talianskom festivale Alta Pusteria. Koncertnú sezónu Tirnavia zakončí tradičným vianočným koncertom.

26.10.2018 10:14

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?