Mesto Trnava

Spoznajte úžasné Gruzínsko na Whiskyho cestovateľskom kine

Whiskyho cestovateľské kino je divácky úspešný projekt, ktorý putuje po celom Slovensku a po prvýkrát prichádza do kultúrneho centra Malý Berlín. O svojich zážitkoch z odľahlého Gruzínska príde porozprávať cestovateľ a spevák už v utorok 22. mája 2018 o 19.00 hod.

Miloslav Láber alias Whisky je nielen spevákom populárnej hudobnej formácie Slobodná Európa, ale najmä dlhoročným vášnivým cestovateľom. Svoje cestovateľské chúťky nedokáže nadlho uspokojiť, a tak sa pravidelne vydáva objavovať nové, nepoznané končiny. Lákajú ho najmä oblasti, ktoré nie sú výrazne poznačené civilizáciou, teda najmä autentické miesta, ktoré majú jedinečný genius loci. Počas jeho niekoľkoročného cestovania po svete už stihol navštíviť viac ako 70 krajín. Niektoré z nich navštevuje pravidelne a rád sa do nich vracia – spomeňme napríklad Indiu, kde bol už štrnásťkrát. Whisky vždy cestuje na vlastnú päsť, buď terénnym vozidlom, na motorke alebo pešo zdolávajúc horské priechody, končiare Himalájí či 500-kilometrové trate.

Cestovateľ a objaviteľ prichádza tentokrát porozprávať svoje autentické príhody o tajuplnom Gruzínsku. Reč bude o rozľahlých stepiach, ťažko dostupných dedinkách na úpätí hôr, päťtisícovkách Veľkého Kaukazu, jaskynných kláštoroch či neopakovateľnej gruzínskej metropole Tbilisi. Whiskyho príhod a spomienok je veľa a fotografií, ktoré ukáže, ešte viac. Téma Guzínska je o to aktuálnejšia, že sa nedávno spustila pravidelná letecká linka Bratislava – Tbilisi, ktorá je v prevádzke od konca marca tohto roku. Ak plánujete navštíviť túto čarovnú krajinu, nie je nič lepšie ako vypočuť si tipy a rady od skúseného, vetrom a kilometrami ošľahaného Miloslava Lábera.

Cena vstupného je 4 € a lístky si môžete kúpiť aj v predpredaji. Podrobnosti o podujatí nájdete na webovej stránke Malého Berlína alebo na sociálnej sieti Facebook.

Podujatie vzniká s podporou Mesta Trnava.

Tlačová správa Malý Berlín

16.5.2018 12:05

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?