Mesto Trnava

Súťaž Najkrajšia kvetinová výzdoba pozná už víťazov

Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt pri Mestskom zastupiteľstve v Trnave vyhodnotila  19. ročník súťaže O najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkóna, najkrajšiu predzáhradku a najkrajšiu vertikálnu zeleň.

V tomto roku je autorkou najkrajšej výzdoby balkóna Katarína Kucmanová z Hlbokej ulice,  na druhom mieste sa umiestnila Anastázia Lackovičová z A. Kubinu a tretie miesto vďaka svojim pestovateľským snahám obsadila Zdenka Kulichová z T. Tekelu. 


Katarína Kucmanová

 

 


Anastázia Lackovičová

 


Zdenka Kulichová

Prvé miesto o najkrajšie upravenú predzahrádku získala  Lucia Karabová zo Špačinskej ulice.  Na druhom a treťom mieste sa v tomto ročníku umiestnili Zdenka Kulichová z Ulice T. Tekela a Ján Tallo z Hospodárskej ulice.


Lucia Karabová


Zdenka Kulichová


Ján Tallo

Víťazkou súťaže o najkrajšiu vertikálnu zeleň – zelený múr a zelený plot sa stala aj v roku 2018 Anna Polóniová z Bulharskej ulice.


Anna Polóniová

Hlavnými kritériami pri hodnotení  vo všetkých kategóriách sú kompaktnosť a zdravotný stav porastu, kvetenstvo a použitá opora napr. steny budovy, ploty, altánky a ďalšie.
Pri hodnotení predzahrádky a balkóna boli dôležité ukazovatele výber druhu balkónových a záhradných okrasných rastlín, hustota, kompaktnosť porastu, bohatosť kvetu u kvitnúcich druhov, farebnosť, rozmanitosť a celkový vzhľad.

Mesto Trnava blahoželá výhercom, ktorý sa svojou snahou a láskou k zeleni zaslúžili o krajší vzhľad svojho okolia a potešili tak mnohých z nás. Do budúceho roka praje všetkým súťažiacim veľa pestovateľských úspechov.

 

8.11.2018 9:03

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?