Mesto Trnava

Tradičná Stredoveká prešovačka otvorí vinársku sezónu

Niet lepšieho ukončenia leta ako na obľúbenej Stredovekej prešovačke. Neveríte? Príďte sa presvedčiť 31. augusta 2018 na nádvorie trnavskej radnice na Hlavnej 1. Okrem toho, že vďaka hraným scénkam spoznáte históriu vinárstva a vinohradníctva v Regióne Trnava, budete mať možnosť ochutnať výsledky práce karpatských vinárov. Odštartujte vinársku sezónu v Trnave a okolí spolu s nami, určite neoľutujete!

Prvé slobodné kráľovské mesto na Slovensku sa tento rok už po šiesty raz na chvíľu ponorí do stredovekej atmosféry. Neovládne ho však temný stredovek, práve naopak. Centrum Trnavy ožije hranými scénkami zo života vinárov a vinohradníkov. Krásne mladé devy budú bosými nohami šliapať hrozno priamo na nádvorí radnice.

Oficiálny program prešovačky začína už 31. augusta 2018 o 15.00 h a potrvá až do večera 21.00 h. „Už šiesty rok otvárame v Regióne Trnava vinársku sezónu práve týmto podujatím. Tohtoročná prešovačka bude mať tému Ženy a víno. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi,“ pozýva riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Michaela Potočárová všetkých návštevníkov z blízkeho, aj ďalekého okolia.

Hlavný program sa bude týkať nielen samotného prešovania hrozna, ale aj príbehu, ktorý vinársku tradíciu Regiónu Trnava sprevádza dodnes. O 17.00 h všetkých prítomných uchváti veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie, ktorá rozpovie, ako sa zakladala vínna cesta smerujúca na Moravu. Šermiari o 19.30 h pred zrakmi divákov ukážu, ako ženy trnavské víno zachránili. Ich vplyv, ktorý využili aj u pána Perega, zdôraznia ešte aj o 20.30 h. Viac informácií o programe nájdete na webe regiontirnavia.sk.

Osobité čaro tomuto podujatiu dodajú tradičné gastropochúťky i ochutnávka vín, z ktorých mnohé boli ocenené medailami na svetových súťažiach. Za vratnú zálohu vo výške 5 eur dostanete vlastný degustačný pohár.

V úplnom centre mesta, na Hlavnej ulici pred radnicou, sa predstaví aj preslávený kúzelník Talostan. Tento šarmantný iluzionista predvedie o 18.00 h dokonalú šou vďaka kombinácii výborných kúziel a perfektnej zábavy.

Pre veľký úspech tento rok na nádvorí radnice opäť nájdete aj FOTO kútik, kde si budete môcť spraviť pamätné fotografie so stredovekými rekvizitami. Pre deti je pripravené bábkové divadlo, na svoje si prídu aj všetci súťaženia chtiví návštevníci. Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu. Vstupné je zdarma.

TLAČOVÁ SPRÁVA Trnava Tourism

Foto: Trnava Tourism

Lokalita

GPS:
N 48.376785525832325 / E 17.58544832723078

30.8.2018 9:52

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?