Mesto Trnava

Tretí FoTTofest v Trnave s najvyššou účasťou

Tretí ročník parkovej výstavy fotografií v Trnave, ktorý sa pod novým názvom FoTToFest uskutočnil v sobotu 26. mája v mestskom  amfiteátri, sa tešil najvyššiemu záujmu publika a účastníkov vo svojej mladej histórii. V porovnaní s minulým rokom, kedy mal približne pol stovky účastníkov, tento rok konfrontovalo v Trnave navzájom svoju tvorbu vyše deväťdesiat fotografov nielen z Trnavy, ale aj z fotoklubov z Galanty, Nových Zámkov, Piešťan, Košíc a fotoklubu NOBAF z Bratislavy. 
Podľa slov organizátorov z trnavského fotoklubu Iris a mestskej samosprávy má vzostupnú tendenciu aj úroveň vystavovaných fotografií. Víťazkou súťaže na základe diváckeho hodnotenia sa stala fotografka úspešná aj na predchádzajúcich ročníkoch Ema Lančaričová z Trnavy, ako druhá sa umiestnila mladučká Gréta Zubová, ktorá príjemne prekvapila aj na tohtoročnej výstave Irisu v západnom krídle radnice, a tretia bola dnes už tiež známa trnavská autorka Lucia Undesserová.
Víťazkou podľa hodnotenia odbornej poroty je Veronika Otepková z Vrbového, ako druhý sa umiestnil Peter Briatka z Bratislavy a tretí je Richard Fabian z Piešťan. Cena fotoklubu Iris bola udelená Barbore Bezákovej z Trnavy.
Podľa slov nestora fotoklubu Iris Blažeja Vitteka do budúcnosti sa vzhľadom na potešujúci záujem fotografov – členov fotoklubov z iných miest o náš FoTToFest uvažuje aj nad možnosťou vytvoriť ďalšiu súťažnú kategóriu pre fotokluby.

Foto: Blažej Vittek

29.5.2012 5:05

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?