Mesto Trnava

Trnava bola tento rok v súťaže Do práce na bicykli rekordne úspešná

V tohtoročnej kampani Do práce na bicykli sa nám skutočne darilo. Do súťaže sa prihlásilo o 92 účastníkov viac než vlani367 cyklistov v 113 tímoch spolu za Trnavu od 1. do 31. mája 2018 najazdilo 58 606,42 km, čím sme sa dostali na 8. miesto vo finálnom poradí slovenských miest a obcí. Okrem rekordných výsledkov v päťročnej histórii našej účasti v tejto súťaži nás teší i fakt, že cyklodoprava oslovuje čoraz väčší okruh ľudí a myšlienka udržateľnej mobility v meste sa medzi verejnosťou postupne rozširuje. Iba za mesiac súťaže sa nám zámenou štyroch kolies za dve spoločne podarilo ušetriť naše ovzdušie od 14 785,64 kg CO2.

Popri množstve poctivých súťažiacich sa na nás usmialo šťastie i v losovaní spomedzi zúčastnených samospráv. Od Slovenskej sporiteľne, partnera kampane, sme získali tri nové cyklostojany. O ich umiestnení rozhodli občania v hlasovaní na Facebooku – z troch možností zvolili vstup do AŠK Slávia, kde sú už cyklostojany v súčasnosti nainštalované.


Nové cyklostojany nájdete pri vstupe do areálu Slávie

Súčasťou súťaže býva aj vyhodnotenie výsledkov na úrovni nášho mesta. Oceňovali sme najlepšie výkony v dvoch kategóriách – najviac najazdených kilometrov a najväčší počet jázd pri jednotlivcoch i tímoch. Okrem toho sme vylosovali i výhercu bonusovej kategórie, ktorý najazdil aspoň 500 km alebo 2/3 všetkých možných jázd za celý máj.


Najväčší počet najazdených kilometrov

Jednotlivec: Rastislav Krajčí (2 218,90 km)
Tím: Búrlivé vlákno (Johns Manville Slovakia) – Dušan Hanic, Lukáš Skokan, Monika Hanicová a Rastislav Krejčí (4 387,47 km)

Najväčší počet jázd

Jednotlivec: Ján Bažík (55 jázd)
Tím: Majstro elektro (HKS Forge) – Ján Bažík, Ján Benda a Michal Patzelt (159 jázd)

Bonusová kategória

Jana Michalková

Slávnostné odovzdanie ocenení sa konalo v stredu 18. júla 2018 o 14.30 hod. v obradnej sieni radnice. Výhercov prijal primátora Peter Bročka a odovzdal im ceny – skladacie bicykle pre jednotlivcov a poukazy v hodnote 150 € na nákup či opravu bicyklov v Cyklocentre Trnava.

Stojí za zmienku, že výherca prvej kategórie Rastislav Krajčí sa zároveň umiestnil na 3. mieste v celoslovenskom rebríčku! Výhercom srdečne blahoželáme, súťažiacim ďakujeme za podporu idey cyklodopravy v rámci mesta a všetkým prajeme ešte mnoho šťastných kilometrov.


Odovzdávanie ocenení na radnici

23.7.2018 11:59

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?