Mesto Trnava

Trnava oslávi 23. februára Svetový deň sprievodcov bezplatnými prehliadkami

Trnava sa opäť pripojí k mestám na Slovensku, ale aj v zahraničí, ktoré počas Svetového dňa sprievodcov prevedú tisíce návštevníkov najvyhľadávanejšími turistickými atrakciami. Objavte Trnavu netradičným spôsobom vďaka bezplatným prehliadkam.

Počas soboty 23. februára Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism organizuje bezplatné komentované prehliadky Trnavy spolu s certifikovanými sprievodcami cestovného ruchu. Tie prebehnú v dvoch skupinách v čase o 10.00 h a 12.00 h.

„Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí riaditeľka Trnava Tourism Michaela Potočárová a dodáva, že „začiatok a koniec prehliadok bude pred Mestskou vežou na Trojičnom námestí, ktorá je dominantou mesta. Záujemcovia prejdú s našimi sprievodcami za hodinu a pol tie najkrajšie historické miesta. Prehliadok sa môžu zúčastniť samozrejme aj Trnavčania “.


Bazilika sv. Mikuláša
zdroj: Trnava Tourism


Svetový deň sprievodcov v roku 1987 vyhlásila Svetová federácia asociácií sprievodcov cestovného ruchu (WFTGA). Okrem propagácie záslužnej práce turistických sprievodcov chce Trnava domácim aj zahraničným návštevníkom poskytnúť možnosť zúčastniť sa prehliadok mesta, a tak spoznať všetky jeho dominanty – Baziliku sv. Mikuláša, Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, tajomnú románskou kostnicu z 12. storočia či ochodzu mestských hradieb. Príďte spoznať všetky krásy a tajomstvá Trnavy už 23. februára.


Trasy a témy prehliadok:

  • Baroková Trnava: mestská veža, Kostol sv. Jakuba, Kostol sv. Anny, komplex univerzitných budov, Katedrála sv. Krstiteľa
  • Gotická Trnava: mestská veža, mestská radnica, mestské hradby, Karner, Bazilika sv. Mikuláša


Kedy: 23. 2. 2019 o 10.00 a 12.00 h

Kde: stretnutie účastníkov prehliadky na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou pred TIC – Región Trnava

Prehliadky sú organizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Stačí, ak prídete na miesto stretnutia v danom čase.  

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke Oblastnej organizácie cestovného ruchu a na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, so sídlom v Mestskej veži v Trnave.

                            TLAČOVÁ SPRÁVA TRNAVA TOURISM

8.2.2019 12:14

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?