Mesto Trnava

Trnavská PechaKucha Night sa tentokrát presúva do Kopplovej vily

Divácky obľúbený večer plný umenia a dizajnu známy pod názvom PechaKucha Night Trnava sa bude konať už po 29. krát. Predstaví sa desať kreatívnych a výtvarne nadaných hostí, medzi nimi aj niekoľko Trnavčanov. Podujatie sa uskutoční v stredu 6. marca v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka v Trnave so začiatkom o 19.30 h.

Priestory galérie, ako stvorené pre prezentáciu umenia, ponúknu návštevníkom možnosť osobne vidieť, stretnúť a navyše sa aj porozprávať s marcovou desiatkou vybraných účinkujúcich. Tí vo svojich stručných a výstižných prezentáciách prinesú pohľad do ich aktuálnej tvorby, ako aj to, s akými výzvami sa vysporiadali.

Tešiť sa môžete na rôzne druhy a žánre vizuálneho umenia. Hoci umelci budú zastupovať prevažne mladú generáciu, objavia sa aj takí, ktorí už majú čo-to za sebou. Medzi nimi napríklad etabolovaná maliarka Jana Farmanová, ktorej diela už mali možnosť návštevníci GJK vidieť v predchádzajúcom roku na umeleckej výstave. V mene maliarok sa so svojimi prácami predstaví aj Kristína Mesároš.

Ďalej sa môžete tešiť na lokálnych trnavských umelcov. Nachádza sa medzi nimi napríklad sochár Andrej Haršány, zakladateľka odevnej značky Marna – Viktória Komárňanská, či fotograf a jeden zo zakladajúcich členov komunitného centra Kubik, Peter Lančarič.

Marcová PechaKucha Night predstaví tiež tvorbu mladých ilustrátorov a animátorov, ktorých práce nájdeme nielen doma na Slovensku, ale dostali sa aj do zahraničia. O sebe porozpráva člen Asociácie ilustrátorov Filip Horník, animátorka Kriss Saganová či dizajnér a animátor Matej Kolčak.Desiatku účinkujúcich uzavrú dve dámy. Jednou z nich je fotografka, vyučujúca na Základnej umeleckej škole Pablo – Lea Lovíšková a poslednou je šperkárka Dana Tomečková, ktorá toto krehké médium zaujímavo prepája s priestorovými inštaláciami.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Galériou Jána Koniarka v Trnave. Podujatie vzniklo aj s podporou Mesta Trnava.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia.
Vstupné bude 3 eurá.

Všetky informácie o podujatí a kompletné profily hostí nájdete na webovej stránke podujatia alebo na sociálnej sieti Facebook.


 

Lokalita

GPS:
N 48.378592037594665 / E 17.585115733312932

28.2.2019 17:28

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?