Mesto Trnava

Trnavskí mestskí hasiči súťažili s Trnavami v Trnave

Jubilejný dvadsiaty ročník Medzinárodnej požiarnej súťaže o pohár primátora mesta Trnavy sa uskutočnil v sobotu 20. septembra 2014 v Trnave pri Třebíči.
Každoročne sa stretnú dobrovoľní hasiči v Trnave – meste alebo jednej z troch rovnomenných obcí Trnava pri Laborci, Trnava pri Zlíne, Trnava pri Třebíči, aby súťažili v dvoch disciplínach – v štafete na 400 metrov a v požiarnom útoku. Po sčítaní bodov z oboch disciplín sa určuje celkové poradie súťažných družstiev. Cieľom tohto priateľského stretnutia však nie je za každú cenu zvíťaziť, ale skôr združiť všetkých trnavských dobrovoľných hasičov na jednom mieste, či už na Slovensku, alebo v Česku, a vytvoriť priestor na vzájomnú výmenu skúseností, vedomostí a na stretnutie dlhoročných priateľov.
Dvadsiaty ročník sa niesol naozaj v slávnostnom duchu. Hosťujúca Trnava práve v tento deň oslávila 110-te výročie založenia svojho Dobrovoľného hasičského zboru. Po skončení súťaže sa začalo oslavovať a svätiť. Na námestíčku pred hasičskou zbrojnicou pri soche sv. Floriána boli po odznení slovenskej a českej hymny posvätené slávnostné zástavy Trnavy pri Třebíči a mesta Trnavy. Potom sa sprievod presunul na ihrisko, kde sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov.
Celkovým víťazom súťaže sa stalo domáce družstvo Trnavy pri Třebíči. Družstvo mesta Trnavy v zložení Michal Sršeň (veliteľ družstva), Dušan Tríska, Daniel Haraga, Marek Jurina, Michal Markotán, Rastislav Sasko, Dávid Otajovič, Michal Šarvajc a Tomáš Ušák si odviezlo domov dva poháre za tretie miesto v štafete a tretie miesto za požiarny útok. Celkove sme skončili na štvrtom mieste. Vzhľadom na mimoriadne krátke tréningové obdobie pred súťažou boli veliteľ Hasičského zboru mesta Trnavy Jozef Haraga a predseda DHZ Miroslav Šuga, ktorí pripravovali súťažné družstvo, s výkonom svojich zverencov vcelku spokojní. Zároveň však dodali, že majú na to rok, aby svoje výkony zlepšili.
Už si môžeme len želať, aby túto peknú trnavskú tradíciu, ktorú pred dvadsiatimi rokmi založil bývalý primátor mesta Trnavy Štefan Bošnák, udržiavali aj naši nasledovníci.

-CELÁ FOTOGALÉRIA-

Foto: Róbert Jalovec

 

25.9.2014 10:45

Komentárov: 0

 
Komentáre
Ak chcete pridať vlastný komentár prihláste sa alebo zaregistrujte
Chcete vedieť, čo je nové?