Mesto Trnava

Trnavskí ôsmaci a deviataci „študujú“ na MTF

Mesto Trnava dnes odštartovalo projekt spolupráce s Materiálovotechnologickou fakultou Slovenskej technickej univerzity. Ide o krúžkovú činnosť pre desiatich žiakov 8. a 9. ročníka, ktorí budú mať počas nasledujúcich trinástich týždňov možnosť pracovať v laboratóriách Pneumatiky a elektropneumatiky pod vedením Ing. Miriam Matúšovej, PhD. a Ing. Eriky Hruškovej, PhD.

Praktické cvičenia zamerané na simuláciu pneumatického riadenia majú slúžiť na posilnenie záujmu o odborné a technické vzdelávanie, keďže štúdium na odbornej škole s technickým zameraním zvyšuje šance absolventov na trhu práce nielen v našom regióne. Cieľom je  motivovať mladých ľudí k štúdiu i životu v Trnave. Vznikne tak benefit pre všetky tri strany - študenta, univerzitu i mesto.

Do pilotnej fázy projektu je v súčasnosti zapojená Základná škola Kornela Mahra 11, v budúcnosti sa uvažuje aj o rozšírení na ďalšie školy. 

Žiaci dostanú po ukončení cvičení absolventský certifikát, ešte väčším benefitom je však určite možnosť naučiť sa nové veci v netradičnom prostredí a vyskúšať si to, čo nie je na klasických hodinách fyziky možné.


Žiakov privítal prof.h.c. prof. Ing. Karol Velíšek, CSc.


Vybavenie laboratória

 

Lokalita

GPS:
N 48.372726876088855 / E 17.571071686910955

17.2.2017 14:19

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?