Mesto Trnava

Trnavský deň dizajnu ukončí obľúbené podujatie PechaKucha Night Trnava

Večer plný umenia už niekoľko rokov ponúka trnavskému publiku pestrú ochutnávku toho najlepšieho z vizuálneho umenia, dizajnu či architektúry. Tento raz pôjde o špeciálne vydanie v rámci celodenného podujatia s názvom Trnavský deň dizajnu, ktorý sa koná 9. júna o 19.30 h. Ten prinesie hneď dva trhy v priestoroch Nádvoria (na Štefánikovej ulici) spolu s tvorivými workshopmi či diskusiou o udržateľnej móde.

Deň venovaný umeniu ukončí PechaKucha Night v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín. Hlavnou myšlienkou formátu je predstaviť diela tvorcov publiku pomocou krátkej, zaujímavej a v neposlednom rade inšpiratívnej prezentácie. Na v poradí 26. vydaní sa predstaví hneď dvanásť účinkujúcich venujúcich dizajnu, fotografii,  maľbe či iným formám kreatívnej činnosti.

Oblasť udržateľnej módy predstaví odevná značka, ktorá na výrobu svojich produktov vyberá poctivé materiály z lokálnych zdrojov a nájdete ju počas dňa aj na Slow fashion markete. Rovnako to bude aj s tvorbou autorských tričiek s portrétmi osobností spojenými s kultúrou či citáciami z našej každodennej reality, ktoré priblíži Igor Hanečák.

Zastúpenie sobotného večera budú mať aj študenti a absolventi maľby, medzi nimi napr. Katarína Sido či Pavol Truben, držiteľ piatich výtvarných ocenení, napr. i ceny Martina Benku z roku 2014. Trojicu maliarov uzavrie Ján Valík očarený japonskou kultúrou a tancom butó.

Mnohých iste poteší produktový a interiérový dizajn Ľubomíra Slovinského. Nebudú chýbať ani hostia venujúci sa fotografii, a to Radovan Dranga a Lenka Lukačovičová, ktorá nedávno zaujala výstavou v Synagóge – centre súčasného umenia.

Bohaté zastúpenie bude mať aj grafický dizajn a ilustrácie. Známy detský časopis oslavuje 90. výročie založenia a počas svojho života prešiel mnohými zmenami. Čo je dôležité, stále si držal líniu tej najvyššej kvality a viac o ňom príde porozprávať Kristína Kubáňová.

Reč bude aj o grafikách industriálnej a zabudnutej architektúry Slovenska z dielne Michala Tornayia. Napokon sa trnavskému publiku predstaví Pavlína Morháčová, ktorej tvorivý rukopis je spätý aj so súčasným knižným dizajnom. Na svedomí má totiž výrazný koncept vydavateľstva zameraného na  reportážnu literatúru.

Podujatie vzniklo s podporou mesta Trnava.

Vstupné bude 3 € , novinkou je tiež možnosť kúpiť si lístky už v predpredaji.

Všetky informácie o podujatí a kompletné profily hostí nájdete na webovej stránke podujatia alebo na sociálnej sieti Facebook.

 

Tlačová správa Malý Berlín

4.6.2018 14:58

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?