Mesto Trnava

Trnavský objektív už objavil mnoho talentov, tento rok zaostrí aj na vás

Nielen profesionálnych fotografov, ale aj úplných začiatočníkov s mobilom v ruke iste inšpirujú scenérie, ktoré občas vykúzli počasie v meste aj vo voľnej krajine. Veď kto by si „necvakol“ na pamiatku a na zdieľanie v sociálnej sieti napríklad historickú uličku, ktorú premenila snehová prikrývka na ilustráciu v rozprávkovej knižke, alebo filigránske obrazce vtáčích stôp v snehovom poprašku, konáriky pripomínajúce čipku na bielom obruse či rozžiarené tváričky detí, ktoré práve postavili svojho prvého snehuliaka? A možno práve s týmito zábermi niektorí z vás uspejú na 49. ročníku súťaže Trnavský objektív 2019 a nastúpia na svoju tvorivú cestu, podobne ako v uplynulých desaťročiach mnohí, dnes už uznávaní autori.
Ich konkurencie sa však netreba báť, veď často práve začiatočníci prekvapili porotu novým uhlom pohľadu na realitu, či netradičným zmapovaním bežného života okolo nás. Ukážte, že aj vy viete zachytiť a stvoriť krásu, nezvyčajnosť, atmosféru, náladu, kľúčové okamihy udalostí a zaujímavé príbehy. Uzávierka súťaže je 4. februára 2019, výstava súťažných fotografií sa uskutoční v  Západoslovenskom múzeu približne od 21. marca do 6. mája 2019.
Súťaže sa môžu zúčastniť neprofesionálni fotografi či fotografky bez vekového obmedzenia, renomovaní majstri aj začiatočníci z okresov Trnava, Piešťany, Hlohovec. TRNAVSKÝ OBJEKTÍV je základným kolom, ocenené práce postupujú do krajskej súťaže a úspešné z krajského kola do celoštátnej súťaže AMFO 2019.
Súťaž je aj tematicky neobmedzená, autori sa môžu rozhodnúť pre akýkoľvek žáner, čiernobielu alebo farebnú fotografiu, vyjadriť svoj tvorivý zámer prostredníctvom multimediálnej prezentácie alebo cyklu či seriálu.

Ak sa rozhodnete skúsiť svoje šťastie v oblasti fotografickej tvorby, všetky potrebné informácie nájdete v propozíciách súťaže Trnavský objektív 2019.
Prihláška do súťaže Trnavský objektív 2019
Štítky na označenie súťažných fotografií

Vyhlasovateľ súťaže: Trnavské osvetové stredisko
Spoluorganizátori: Mesto Trnava a Západoslovenské múzeum

Fotografia použitá na banneri k článku je z cyklu Industrial monochrome od minuloročnej víťazky súťaže Trnavský objektív v kategórii autorov od 16 do 21 rokov Lenky Janíčkovej z Trnavy.

10.1.2019 20:32

Komentárov: 0

 
Chcete vedieť, čo je nové?